Ma isegi ei oska neid õigesti nimetada. Aga mõtlen ma seda aluspesu, mis on mõeldud menstruatsiooni ajal kasutamiseks. Tampoonide ja sidemete asemel.


See oli pesuehtne emotsiooniost. Kuskil (FB-s või Instagramis) reklaamis üks firma ennast ja mul oli ainult 24 tundi aega, et tellida kaks paari ja saada kolmas paar tasuta! Ainulaadne pakkumine! Ainult mulle!

Hahha. Saate ju aru, et pidin ruttu tegutsema. Te oleks ju ka minu olukorras kohe tormanud ostma!?

Igatahes, peale tellimist ootasin umbes, kaua nüüd, kaks kuud äkki peaaegu? Ja ei olnud neid maagilisi pükse kuskil. Võtsin siis firmaga ühendust ja vabandasid ja saatsid uued kolm paari teele, sest ilmselt olid esimesed saatmise käigus kaotsi läinud.

Umbes ühe töönädala möödudes saabusid esimesed kolm paari pükse kohale. Ja kolm päeva hiljem teised. Nii, et ega ma selle kaks kuud ootamise pärast enam vimma küll ei pea, eks ole.

Mulle tundub, et ma ei olnud sel varahommikul päris täie mõistuse juures, aga järgmine kord kui mul päevad hakkasid, oli mul tööpäev.  Hommikul üheksast õhtul neljani. Ja ühtlasi oli see ka see päev, mil õues oli üle 30 kraadi.

Minus kohe muutub miski, kui kuum ilm on. Suu on naerul ja jalad on kerged. Ma armastan seda nii väga. Oleks rahaboss ja ärihai, siis elaks Dubais üldse.

Oot, aga selle tööpäeva juurde tagasi tulla, siis ma panin ainult päevade püksid ja VALGED lühikesed püksid jalga ja nii ma tipa-tapa bussile läksingi.

Anett, miks sa teed selliseid asju endale?

Kes paneb valged püksid jalga esimesel, kõige vererohkemal päeval maailmas?

Jah. *Anett tõstab hädiselt käe ja tunnistab üles.*

Tööl on õnneks tööriided. Üleni mustad ja kokasärk või -pluus või mis iganes see ka ei ole, on piisavalt pikk, et midagi ei paistaks niikuinii, isegi kui lekiks.

Aga kogemus päevade pükstega. Ma kujutasin ette, et panen need jalga ja olen muretu terve päev. Nii see aga kindlasti polnud.

Kui teiste soovitusi lugesin netist, siis kiideti, et saab terve päev olla ühe paariga, isegi kõige vererohkemal päeval ja trallala trullala. Ma nüüd ei teagi, kas ma veritsen OLULISELT rohkem kui kõik naised internetis või on soovitajad ära ostetud või mis värk on. 😀 Ma igatahes ei saanud isegi mitte kahega hakkama. Kahe paariga siis. Poole päeva jooksul.

Kõige tüütum asi oli nende pükste juures see, et iga kord kui tagasi jalga tõmbasin, peale pissilkäiku, siis tõmbasin seda verist osa mööda oma reisi (ei saanud kuidagi teistmoodi). Et siis kas käin veriste reitega ringi või pesen need ära iga kord vetsus käies. Pole nagu maailma kõige hullem asi. Eriti töö juures, sest kraanikauss, seep ja paberrätikud on WC-s kõik olemas, aga kuskil kaubanduskeskuse kabiinis ju sellist luksust pole. Siis jälle see vana hea inva WC, jah.

Ideaalne ongi mu silmis, et sul on 6 paari neid pükse ja siis iga paari tunni tagant vahetad. Vaja siis mingit veekindlat kotti/karpi, kuhu kasutatud pesu sisse panna. Mul mingid väiksed maisist tehtud “kile”kotid. Sest mida kauem nad jalas on, seda suuremad verised jäljed reitele jäävad ja ilma vahetamata ma esimesel kahel päeval kindlasti üle 6 tunni olla ei saa, see on totaalne maksimum. Samuti peale umbes kuut tundi, imbus veri ikkagi läbi kõige välimise kihi ka. Jällegi, sellist asja ma poleks oodanud. Et kui on lekkekindel, siis võiks ju, näiteks.. äkki.. lekkekindel olla?

Et vingumisruumi nagu on ja mitte vähe, aga teate mis veel. Nii mugav ja tore on mentruatsiooni ajal lihtsalt aluspesu jalga tõmmata! Ei midagi muud, lihtsalt aluspesu. Mugavus level 2000 selles osas ikka. Ja kuigi mu kogemus polnud maailma parim, siis mul on ikkagi selline tunne, et kasutan järgmine kuu jälle. Võib-olla järgmine kord koos menstruaalanumaga esimesel kahel päeval. Ja äkki EI paneks valgeid lühkareid jalga? Samas mine tea kui jälle 30+ kraadi õues on.

Ja teate ju ikka, et kui veri on veel enam-vähem värske, siis külma veega ruttu ära pestes tuleb maha isegi valgetelt riietelt. Nii, et valetasin. Lühikesed püksid on täiesti kõlblikud jälle. Korraks olid rikutud.

IMG_20200801_092623_849
Vähemalt oli nii palju ikka mõistus peas, et suur pikk särk kaasa võtta ümber sidumiseks