Esiteks tahtsin hoopis seda öelda, et ma lõpetasin selle kalorite lugemise ära. Kaalutõus jäi seisma ja ma sain oma ülevaate kätte, et mida ja kui palju ma päeva jooksul tarbin ja mida võiks muuta.


Aga nüüd beebide ja veganluse juurde.

Mayaga räägime iga päev erinevatel teemadel ja viimasel ajal talle meeldib unistada ajast, kui ta on täiskasvanu. Tema silmis elame me elu lõpuni koos ja meil hakkab olema neli kassi ja kaks cihuahuat. Ja poes käib ainult tema ja ma võin samal ajal kodus pikutada, loomadega mängida ja telekat vaadata. Mina enam tööl käima ei pea. 40-aastaselt pensile jääda on päris hea, eks. 😀

Isegi kui Maya tütred sünnivad (täpselt viie-aastase vahega), siis elame ikka koos.
Ja umbes selles kohas ütles Maya, et tema tahab igavesti vegan olla, isegi siis, kui tema beebid ei ole veganid.

Ma küsisin, et mis mõttes, miks beebid siis veganid ei ole.

M: “Sest ma tahan neile piima anda.”

Ja siis tuli välja, et Maya kartis, et rinnapiim ei ole vegan. Seletasin siis talle ära, et rinnapiim on alati vegan, kuna inimese sees tekkinud piim ongi mõeldud tema järglastele, samamoodi nagu koera sees tekkinud piim on mõeldud kutsikatele ja lehma sees tekkinud piim lehmabeebidele. Ja taimsed piimad on inimestele mõeldud. Mayal läks meel ikka väga rõõmsaks.

Ehk siis, kui teate kedagi, kes ikka arvab, et rinnapiim pole vegan, siis nüüd teate, et tema loogika on 5-aastase tasemel.

pig-dog-cow-milk-milk-milk-gw-gw-think-about-16184002
Seapiim – väkk; koerapiim – väkk; lehmapiim – okei. Mõtle selle peale.
5a33e8b0d06f0b3d6068089b767f85b1
Kes toidab keda?

Kahjuks nii see lehmapiim poodi jõuab. Emased vasikad jäetakse alles, et piimamasinateks kasvatada ja isased vasikad tapetakse beebieas.

167ee68c7662bb0b8f9d8873d5c0387e
Ema armastus oma beebi vastu on miski, millele ei tohiks mitte keegi vahele segada