Mul on üks uus sõbranna K. Meie suhe ei alanud just kõige helgemalt. Sattusime ühte kohta tööle, aga ma tegin kõik, et me ei peaks ühes vahetuses töötama. Tahtsin teisi enda vahetusse.

Aga siis läks paar nädalat mööda ja ma märkasin, et K on tegelikult parim osa mu tööpäevast. Kui teda tööl polnud, siis poleks tahtnud ise ka olla.

Niisiis, oli vaja ta enne ära kolimist välja viia. Ja kuhu ikka neid kõige erilisemaid inimesi viia – ikka Vegan V-sse.

IMG_20190801_075205_883
V padjad on printsessi poolt heaks kiidetud! Isegi krooni kõlbas peast ära võtta, et mõnusam pikutada oleks. See on juba kõrgem tase! Smuuti kõrs on paberist 💚

Õnneks ei kohkunud ei V ega K ära selle ees, et ma Maya kaasa võtsin. Miks peakski? Noh, ütleme nii, et printsessi krooni ja koheva seeliku taha mahub üks terve hunnik trotsi, häälekaid nõudmisi ja liiga ausaid arvamusi.

Näiteks Vegfestil oli meiega Eesti Vegan Seltsi lauas Anniina, kes parasjagu lahkesti seletas ühele välismaalasele midagi seltsi kohta kui Maya vahele segas, et “kuule, ma oskan palju paremini inglise keelt!”

Või siis kui me V-s ei suutnud poole tunni jooksul otsustada, mida magustoiduks võtta, sest kõik asjad tundusid olevat liiga head ja lugesime Mayale ka menüü ette, kõlas lauas iga paarikümne sekundi tagant: “VLÖÖK, see mulle küll ei meeldi!”

Sellel vaatamata suutsime väga hea valiku teha ja olime mõlemad pahviks löödud indiapähkli-astelpaju pallikesest apelsinivahuga. See oli täpselt see täpp i peal.

IMG_20190801_075836_499
See eespool olev küpsisekreemiga kook oli ka nii hea. Täpselt selline mahe ja suur! kook, mis peaks küll igale maitsemeelele sobima 

Igatahes, me jäime kõik restoraniskäiguga väga rahule. K-le sai muljet avaldatud, Maya sai tsitruse-vaarika koogi üksinda ära söödud ja minul sai ka see vajalik linnuke tehtud “enne kui Eestist ära lähen” nimekirja. Mis Eestiskäik see ka oleks kui V-s käinud pole!?

IMG_20190801_074818_010
Kukeseenepirukas – no ei suutnud ka seekord eripakkumisest mööda vaadata
IMG_20190801_075625_138
Merehõnguline juurselleristeik ja maailma parim valge veini kaste 
IMG_20190801_074956_313
Siin on üleval vasakul nurgas näha, mis Maya sõi. Kartulid, bataadid, peedid ja tofu. Ei ole ikka nii, et väljas süües on lapsele ainult viinerid ja friikad! 

Seekord tahan veel eriliselt kiita head teenindust. Mitte ainult sel aastal, aga igal aastal kui olen V-s söömas käinud, olen mõelnud sellele kui hästi on sinna töötajad valitud. Või kui hästi on inimesed omale töökoha valinud. Või kui toredaid inimesi meil Eestis ikka leidub. See on nii suur osa kogu einestamise kogemusest. Inimesed. Ja see soojus, mis pärast veel tükk aega põue jääb.

 

IMG_20190801_075730_541
No, näete, üks suurepärane V teenindaja tahtis meiega isegi pildile tulla! 🙌💚
Advertisements