Ma ei ole kellestki parem. Ma ei pea ennast teistest paremaks ega halvemaks. Lihtsalt olen ja õpin isegi alles seda eluvärki.

Mu eelmine postitus ei olnud just kõige kenam. Oleks saanud sama mõtet paremini ja pehmemalt kirjutada kindlasti ja ma ise pole selle üle kuigi uhke, kuidas ma kõik endast lihtsalt välja tulistasin. Aga, mis tehtud, see tehtud ja mõtted ja arvamused on ausad ja siiani samad.

Mu eesmärk ei olnud isiklikuks minna, lahmida ja mõnitada. Ning seepärast ei lubanud ma seda teha ka teil. Nii mõnedki kommentaarid jäid seekord avaldamata. Sain ise kinnitust sellele, et ma ei pea mingit vimma Porgandi vastu,  vaid lihtsalt leian, et tema tegevus on äärmiselt ebaeetiline. Taimetoitu võib promoda ka ilma selleta, et endale pidevalt veganluse märki rinda sätiks. Nagu veganlus oleks pelgalt toitumine. Veganliikumine loodi loomade kaitseks, mitte raha tegemiseks.

Ma üldiselt ei pea ennast mingiks üliinimeseks ega oota seda ka teistelt. Kõik teevad vigu ja meil kõigil on omad vead, mille suhtes oleme ise natuke pimedad.

Enda arvates olen siiani suutnud väga hästi seda tolerantset joont ka blogis hoida ja alati pigem hoian suu kinni kui täpselt ei tea. Aga ma loodan, et mõistate, et veganlus ja loomaõigused on mõlemad minu jaoks nii tähtsad teemad, et ka mina võin oma arvamust vähe krõbedamal toonil esitada. Ilma, et arvaks, et ma ise mingi hea inimese etalon oleks.

See ma kindlasti ei ole. Absoluutselt ei ole. Minus on kõike. 

Aga see selleks praegu.

Tahtsin hoopis rääkida sellest kui väga südamesse on mul läinud see KUI paljudest blogidest olen saanud lugeda, et Eesti Blogiauhindade jagamisel on teie hääl just mulle läinud. Mulle tundub, et viimasel ajal ei möödu päevagi kui enda bloginime kuskil teises blogis ei näeks koos mõne toreda kommentaariga. See on nii ootamatu ja nii armas! Südamest ja siiralt aitäh teile! 💚

Ma küll pole kommetaariumites aktiivselt käinud teid tänamas, aga seda kiitust on märgatud ja minu silmad on küll särama löönud sellest ilmatuma suurest meelitusest!

Ise olen oma blogi viimasel ajal pigem eriti kriitiliselt vaadanud. Ja blogimine on üldse pikemat aega kuidagi sujuvalt tagaplaanile jäänud. Kui elus on suured muutused toimumas ja nii mõnigi asi kisub kiiva, siis on ikka see tunne, et poeks õige kookonisse mõneks ajaks. Sellest ka tunne, et ei oska enam midagi head ja tarka jagada ja võiks lihtsalt vait olla mõnda aega.

Ilmselt mõjutab see ka, et me oleme Mayaga nüüd juba kaks kuud Eestis olnud ja Martin endiselt Singapuris. Me oleme muidu varem ka kuude kaupa eemal olnud, aga seekord on kuidagi eriti raske. Kuigi samal ajal ilmselt vajalik. Oleme saanud mõlemad eraldi endas ja oma soovides ja vajadustes ja tulevikuplaanides veidi rohkem selgusele jõuda.

Lisaks pole minu peres ühtegi teist veganit ja ma arvasin, et see ei hakka üldse mõjutama, aga tegelikult on päris raske. Mitte et keegi mind taga kiusaks. Ei midagi sellist. Lihtsalt kui oled harjunud, et sul on tugi ja mõistmine pidevalt olemas ja ühel hetkel enam pole üldse, siis on natuke raske. Eriti, et Maya on jälle tavalasteaeda minemas ja sellega on veidike omaette kamm juba. Oeh.

Ent ma tunnen ja tean, et kohe-kohe läheb elu jälle natuke lihtsamaks ja rõõmsamaks ja ilusamaks. Sest kus ta pääseb kui ma iga päev ise aktiivselt selle poole liigun.

Aga kui tagasi blogiauhindade teema juurde tulla, siis 99% neist blogijatest, kes enda hääled mulle andsid, said juba 1. mai kesköö paiku ka minu hääled kätte. Hääletasin kohe ära, kui emaili kätte sain, et hääletamine on avatud.

Juhtub olema nii, et kui mu blogi kellelegi meeldib, siis meeldib mulle tema oma samuti. Loogiline vist, sest järelikult on sarnased maailmavaated või vähemalt sarnane huumor. Mitte alati, sellest ka see 99%, aga eks erand kinnitab reeglit. Mõned blogijad on lihtsalt inimestena nii põnevad ja erilised, et täitsa ükskõik, millest kirjutavad, ikka on huvitav lugeda.

Eraldi täna kedagi ära märkima ei hakka, sest telefonis on nii tüütu see linkimine (võib-olla hiljem, sest tõesti on tore rõõmu jagada).

Aga kui sulle meeldib Jummel Juurikas blogi ja tahad mulle ühe väikse virtuaalse pai teha, siis mine hääletama: https://blogiauhinnad.ee/haaletamine/

Sel aastal osalen “Elulised blogid (<5000)” kategoorias.

Ärge unustage ka teisi blogisid sirvida ja andke ikka igas kategoorias mõni hääleke! Teile ei maksa see midagi, aga blogijad on kõik kindlasti toetuse eest väga tänulikud.

Aitäh, et olete olemas! 💚

Advertisements