Mul on täna mingi täiesti teistmoodi energia sisse tulnud. Ideid lendab sajas kaares ja samal ajal tahaks terve päev Mayaga batuudil hüpata, et killukestki sellest energiast ära põletada, muidu on liiga palju lihtsalt.

Küll maal on ikka mõnus! Jummel, kuidas ma suurlinnades elades alati puudust tundsin sellest aeglasest maaelust ja puutumata loodusest. Mis ei takista mul maal olles siiski linna taga igatseda, eks ole. Mulle oleks ideaalne elada neli päeva nädalas linnas ja kolm maal. Või midagi sellist.

IMG_20190416_150038
Päikeseline kevadpäev – ootus vs reaalsus 😂. No ma räägin, et natuke hulluks läinud. Aga pole viga, järgmisest nädalast juba tööle, eks siis hakkan korralikuks.

Aga uurisime Mayaga õues igasuguseid asju jälle, tegime trenni ja vaatasime, kas konnakudu on ikka oma koha peal.

IMG_20190416_181848
Jumal tänatud, et ma päris fotograaf pole, muidu saaks täiega vastu pead nende viltuste horisontide pärast.

Juba mitu päeva on meil maja juures kured ja Maya läks täiesti endast välja kui kuulis, et nad söövad konni ja kulleseid ja kalu jne. Ma alguses mõtlesin, et teeb mulle nalja, et see teda nii väga liigutas. Aga ta siiralt nuttiski ja oli peaaegu meeleheitel nende kulleste ja konnade pärast.

Muidu ikka vaatame igasuguseid loomade raamatuid, kus kaslased söövad igasuguseid loomi ja krokodillid hammustavad pooleks vee äärde jooma läinud gnuusid jne. Aga võib-olla siis see mängib rolli, et need konnad ja konnakudu ja kalad on nagu käegakatsutavalt päris ja meie. Meie loomad ja keegi tahab neid ära süüa, sellepärast hakkaski nii väga väga kurb. Ilmselt hakkaks siis ka kurb kui savannis elaks ja näeks päriselt pealt, kuidas lõvid gaselle rajalt maha võtavad. Aga pildid raamatus on nagu kauge ja ei puuduta. 

Mul endal on alati väike sisemine heitlus kui neid David Attenborough imelisi loodusfilme vaatame. Ei oska nagu pooli valida. Kas tahaks, et see näljast nõrkemas polaarrebane saaks hiire kätte lume alt või et hiir ära pääseks. Tahaks nagu mõlema poolt korraga olla.

IMG_20190416_182024
Kui köögiaknast telefoniga täiega sisse zoomisin. Vasakul kured ja paremal rebasepoiss.

Nii, aga kelleks see Maya saada tahab siis kui suureks saab? No esiteks ta on pähe võtnud, et ta tahab tugevaks saada. Iga toidu kohta küsib üle, kas see teeb ikka tugevaks ja kui vastus on jaatav, siia kahmab käest ära ja pistab kõik kinni. Sel aastal pole peenarde rohimisega mingit muret, sest teada on ju, et naat teeb tugevaks ja kui Maya seda kuulis, siis läks üks suurem naadiõgimine lahti. Vahepeal katsetab siis mõnda 100-aastast puud tõsta. Nii igaks juhuks, sest mine tea, äkki on juba piisavalt tugev, et see üles tõsta. Ega enne ei teagi kui ei proovi.

Ja siis tahab ta veel saada piraadiks. Mitte lihtsalt piraadiks, aga Eriti Ohtlikuks Piraadiks. Ta palus mul seda kõigile eestlastele öelda, et ta on väga ohtlik. Eestlased, olge hoiatatud!

Aga see, et ta piraadiks hakkab, ei keela talle ka teist unistust. Et tal on tulevikus kaks värvilist ja pisikest poni. Kes pole ratsutamiseks mõeldud. Neile on piraadilaevas oma toad olemas, pole mingit probleemi.

IMG_20190416_181951
Roosat sinilillle olete ikka varem näinud, jah?

Ja siis tuli mul veel üks “ahha!” õues. Kui Maya proovis künkast üles ronida, aga kukkus esimesed kümme korda tagasi alla, sest liiga järsk oli. Aga ei teinud sellest väljagi ja proovis natuke teisest küljest uuesti ja uuesti ja uuesti. Tegelikult oli teisel pool küngast muidugi täiesti lame tee üles, aga see pole tähtis. Seda ei tea ju kunagi ette, kas seda lamedat teed üldse on ja teinekord võib see lame tee nii kaugel olla, et jõuad sinna alles saja aasta pärast.

Lapsed ei otsi eesmärgi täitmiseks kunagi seda kõige kindlamat ja täpselt õiget teed. Nad lihtsalt mõtlevad millegi peale ja hakkavad kohe pihta. Sealt, kus nad on. Nende oskuste ja teadmistega, mis just nüüd ja praegu olemas on. Ei oota seda “täiuslikku” hetke, mis kunagi tegelikult ei tule.

Samuti, künka otsa ronimisel ei peagi alati eesmärk olema. Kui ronimine ise on lõbus, siis sellest piisabki.

IMG_20190416_152208_053

*Oleks tahtnud selle viimase nunnu #deep mõttega lõpetada, aga tuli meelde, et Instagramis läks just loosi üks vahva retseptiraamat! Osalemiseks tuleb kommenteerida SIIN.

Midagi tahtsin veel öelda, aga läks juba meelest. Järgmine kord siis. 🙂

Advertisements