Niisama lobajuttu ja saiajuttu.

 

Täna alustasin päeva sellega, et käisin jooksmas üle nädala aja jälle. Õudne ilm oli ja kohutav tee oli ja räige tuul oli. Ja kui umbes 15 minutit peale jooksma hakkamist koju tagasi jõudsin, siis oli süda paha nagu oleks maratoni üritanud joosta, aga mis siis. Vähemalt tehtud! Järgmine kord on kindlasti parem. Ja kui ei ole, siis luban endale järgmine kord sama asja. Et järgmine kord on parem.

Eile õhtul mõtlesin korra keskendunult, et tahan kell 5.30 üles ärgata ja jooksmas käia ja täpselt nii läkski. Huvitav, kas homme hommikul läheb sama lihtsalt.. 

Instagramis hiljuti küsisin, et mis arvate, mida ma oma juustega järgmiseks teha plaanin. Kas värvida või lõigata ja mingi 90% arvasid, et lõikan. Aga vot ei lõiganudki! Ma ei kujutaks ettegi oma elu kui ma ei saaks oma juukseid 99% ajast suvaliselt krunni keerata. Sellepärast ongi pikad juuksed. Et nendega midagi tegema ei peaks.

Tegelikult plätserdasin endale hennat pähe eelmine nädal ja nüüd täna jälle. Eelmine nädal oli niimoodi, et juuksed läksid ainult kergelt tumedamaks. Eelmine kord (aasta tagasi umbes) kasutasin värvi caca brun ja seekord caca noir, aga eelmine kord jäid juuksed kohe palju tumedamad kui seekord. Kuigi võiks ju arvata vastupidist, et must jääb ikka tumedam kui pruun. Aga noh, ilmselt igasuguste looduslike vahenditega ei teagi kunagi, kuidas nad täpselt jääda võivad. Ja tegelikult eelmine kord kasutasin ju terve tahvli esimese korraga ära, aga seekord tegin kolmeks tükiks. Kuidas see mäkerdamine käib, seda uuesti ei hakanud kirjutama, ükskord sai nagu kirjutatud küll juba – Ökomuti uus tase: tahke juuksevärv (henna).

Annan hiljem teada või näitan, kas tulemus sai tumedam teist korda mäkerdades.

Kuna me Mayaga kahekesi täitsa tubased oleme täna, siis küpsetasime koos mõned pirukad. Lehttaignast ühed maapähklivõiga rullid ja teised vaarika-mustika rullid.

Üks kaval nipp on täidis ära segada chiaseemnete ja/või jahvatatud linaseemnetega ja enne taignale määrimist lasta seista natuke aega. Siis ei valgu kõik täidis küpsemise ajal välja. Mul toimis hästi.

Muide, ma vist lähen Pärnu taimetoidupäevale laupäeval. Kes veel läheb?

Muide, võite alati julgelt tulla mulle tere ütlema, ma püüan sel aastal viisakam olla ja mitte lihtsalt jõllitama jääda nagu tavaliselt. 😂

Advertisements