Ilmselt olete seda lugu juba internetis ringlemas näinud. Aga pean siinkohal tähtsaks jagada ka tegelikku asjade käiku.

See, mis Eestis toimub, et igast veganperest, kes arstide poole pöördub mõne terviseprobleemiga, tehakse klikitava pealkirjaga tõde väänav artikkel. See ei ole okei. See on kiusamine.

Kas inimesed ei mõista ometi, et lastehaiglad on täis haigeid ja elu eest võitlevaid lapsi, aga neist on veganid heal juhul 0.1%. Kui sedagi. Aga segatoidul (isegi kui see on väga ühekülgne) olevate laste haiguslugusid ei väänata klikikogujaks. See ju ei müü. Nagu näha, siis Eestis müüb viha õhutamine ja sallimatus. Kas see mitte ka poliitikas hetkel eriliselt hästi välja ei paista? 

B12 puudus beebide ja väikelaste seas on kasvav probleem ning sel ei ole midagi pistmist toitumisega. Esineb puudust nii veganite kui segatoitlaste seas ning probleemiks on enamasti lihtsalt see, et keha ei suuda toidust seda vitamiini omastada. Vahet pole siis, kas taimsest toidust või loomsest toidust.

Selline veganite diskrimineerimine ja meedia poolne pidev ühepoolne tegutsemine peletab veganeid hoopis eemale ja oht, et inimesed ei julgegi arstiabi küsida oma probleemi korral või teevad seda pigem liiga hilja, aina süveneb.

Veganeid on Eestis tuhandeid ja meie arv kasvab iga päevaga. Suund peaks olema “Kuidas toetada veganeid ja nende lapsi, et neil oleksid samad võimalused saada arstidelt abi ja toetust nagu kõigil teistel?”, mitte “Jess, lõpuks ometi on üks veganlaps jälle haiglas, kuidas me nüüd selle loo võimalikult kiiresti ja võimalikult dramaatiliselt meediasse saaks väänata!?”

Kogu haiguslugu ja ametlik sündmuste käik koos kuupäevadega on loetav siit:

Veganid kriminaaluurimise all – pere poolt vaadatuna