See on nii tüüpiline lihtsalt. Ma isegi enam ei imesta ja kohe kindlasti ei kurvasta kui meil need asjad juhtuvad. Parem on pead raputada, naerda ja hetkest parim võtta.

Hiina uue aasta nädalavahetusel mõtlesime, et lähme ikka vaatame, mis suur melu ja pidu Singapuri hiinalinnas on selle puhul, eks ole.

Ja siis läksime kohale päev liiga hilja.

Valel päeval.

Saime hoopis kogeda, milline tunne on väljasurnud Singapuri kesklinnas kõndida. Mis oli omaette väga värskendav ja huvitav kogemus, pean tõdema. Oleks võinud vabalt maailmalõpu filme teha seal. Ühtegi autot ega inimest ei olnud tee peal kui kesklinnast hiinalinna kõndisime. (Issand, ma praegu ei tea, kas on õige “hiinalinn” või “Hiinalinn” kirjutada, aga elate vast üle.)

Ausalt öeldes mul polnud tõesti põrmugi kahju, et nii läks. (Tavalisel) aastavahetusel käisime linnas ja vaatasime ilutulestikku niikuinii. Sai inimmassis rabeleda ja läbi teiste telefonide ja kaamerate ilutulestikku ka vahitud. Oli teistmoodi küll. Aga ühest korrast piisab.

IMG_20190213_195706
Tühi hiinalinn ja pisike draakoni moodi röövik (peaaegu kirjutasin “röövlik”, sest Maya kutsub neid nii ja see on nii armas mu meelest)

Muidu oli Hiina uus aasta sama nagu Euroopas jõulud. Martin sai mitu vaba päeva. Inimesed ostsid igasugust pahna kokku, poed laiendasid ennast paariks nädalaks kahekordseks (suured telgid pühade tarbeks mõeldud kraamiga igal pool keskustes ja nende ees) ja toidupoes olid mõnipäev haigelt pikad järjekorrad. Ja igal pool on siiani hästi palju tulukesi ja kujukesi.

Kõige lahedam asi selle püha puhul oli mu jaoks Lion dance. Nägin seda esimest korda elus ja nüüd oleme Mayaga vist juba viis korda näinud erinevaid versioone. See tants on üle 1000 aasta olnud hiina kultuuri osa. Alumise pildi peal on üleval paremal näha kollane lõvi. Seal kostüümi sees on siis kaks meest, kes hüppavad nende pukkide peal ja teevad muid trikke.

IMG_20190213_195838
Maya sai uue koti omale ja käisime õhtul Gardens by the Bays jälle valgusshowd ja Hiina uue aasta esinemisi vaatamas ja ma ennast peeglist vahtimas

Nii ja kuna poed olid Hiina uue aasta puhul igasugust imelikku kraami täis, siis ostsime kotitäie snäkke ja maitsesime koos Mayaga. Tegime video ka sellest. Ma hoiatan, ma läksin täitsa hoogu igasuguste heliefektidega, nagu laps. Aga no, mis teha kui lõbus hakkas. Ei saanud pidama. 😂

Maya tahaks iga päev nüüd niimoodi asju proovida ja videosid teha. Peaks ta duriani sööma viima. Ainult et ma ise ei julge seda proovida. Piisab juba kui hais ninna jõuab kümne meetri kauguselt.. Kui korterit otsisime, siis välistasime kohe ühe linnaosa, kuna seal pidavat kogu aeg igal pool duriani müüdama ja no ma ei tea, mina selle lebraga küll vist kunagi ära ei harju.