Õues on lihtne. Piisab puupulkadest, liivast, kividest ja veelompidest. Aga mida üks 4-aastane põnn toas teha armastab? Võib-olla saate siit paar ideed enda mudilastelegi.


“Minu elus on kõige toredam”

Meil on see mäng väga uus ent juba palavalt armastatud. Igal hommikul pikutame Mayaga kahekesi voodi peal ja ütleme teineteisele, mis just praegu meie elus toredat on. Annab igale hommikule mõnusa positiivsuse süsti. Maya vastused on lihtsalt nii armsad ja lahedad! Peakski neid üles kirjutama aeg-ajalt.

IMG_20181012_104306
Pilt on udune, aga emotsioonid on selged

Koomiksid

Ostsime ühe paksu raamatu “Tom & Jerry” koomiksitega Mayale enne lennureisi. Muidugi pole see vägivaldne paar just maailma kõige parem valik, aga noh, ei olnud poes ühtegi paremat. Lennukis aga oli ekraan olemas, kust sai head ja paremat vahtida. Seega koomiksiteni jõudsime alles hiljem. Nii mõnegi pärastlõuna oleme saanud koos lugedes veeta. Tema oma koomiksit ja mina oma raamatuid.

Legod ja pusled

Korraks mõtlesin, kas vajavad üldse mainimist, sest need on küll vist iga 4-aastase nimekirjas niikuinii olemas. Eriline lemmik on Lego Duplo lennujaam. Sünnipäevaks tahtsin ka mingit komplekti talle osta, aga ei näinudki ühtegi, mis oleks sama asjalik.

IMG_20180928_205817
Nublu käib taustaks ja juurviljapusle, jejee

Koristamine

Anna ainult lapp kätte ja imeväel saab terve maja üle pühitud. Muidugi peab arvestama ka sellega, et mõned kohad (eriti klaasid ja peeglid) pühitakse mustemaks, mitte puhtamaks. Aga vähemalt laps teeb tööd ja tunneb ise sellest rõõmu.

Lastejooga

Mõned kuud tagasi avastasin Youtube’ist sellise kanali nagu Cosmic Kids Yoga. Alguses ei toiminud kõige paremini, sest Maya jäi lihtsalt seda vahtima ja kaasa ei teinud. Aga nüüd teeb kõik liigutused kaasa ja laulab ja ütleb asju ja noh, väga naudib neid videosid. Ning vahel teeb samu harjutusi ka mujal ja niisama.

IMG_20180908_170855
Väike vesi, väiksed venitusharjutused, tuju hea

Need viis asja ongi need meie lapse suurimad lemmikud hetkel. Loomulikult mahuvad igasse nädalasse ka pliiatsid ja värviraamatud ja kleepsuraamatud ja söögitegemised ja muud sellised toredad asjad. 

Ma mõtlen, et kuna ma üsna kindlalt aastal 2018 paberimajanduse tõttu kooli/tööle ei saa, siis on Maya minuga kodus ja ma tahan meile hulganisti ideid varuda selleks ajaks kui vihmaperiood peaks tulema ja päev otsa ainult vett taevast alla kallab. Küpsetamine oleks nii ideaalne tegevus sügisel, aga ahju meil pole! On teil häid ideid? Peale multikate ja filmide jms. Kuigi ükspäev vaatasime “Kanade mässu” ja no suurepärane joonisfilm lihtsalt. Kanad on nii lahedad.

IMG_20171015_133537
Kunagi Manchesteris sai Maya kanasid sööta, nii nunnud. Hirmsasti tahaks praegu neile kohevatele sulepallidele pai teha. Kui ma kunagi üldse lemmikloomad võtan, siis just kassid ja kanad. Loodan, et nad saavad omavahel läbi.
Advertisements