Toimis lausa nii hästi, et me saame korteri deposiidi tagasi TÄIES ULATUSES! Juhhei!

Kes ei tea, siis eelmise korteriga meil nii hästi ei läinud. 200 naela kaotasime pisiasjade tõttu.


Koristamisel kasutasime:

1 purk soodat (alla kilo)
0.5 liitrit äädikat
lappideks tehtud 2-3 vana särki ja 1 suur vana rätik
~50ml öko puhastusvahendit, mis oli veel varasemast alles jäänud

Madratsid ja vaibad

Erinevad plekid ajasin lapi ja pesuvahendiga vahutama, siis hõõrusin sooda kuivalt sinna peale, kuni plekke kattis paks pasta. Peale täielikku ärakuivamist tõmbasime tolmuimejaga soodapuru ära. Karmimate plekkide puhul pidi sama asja kaks korda tegema. Suurem osa plekke tulid esimese korraga maha. Väidetavalt peaks eeterlik õli+sooda ka sama hästi toimima või miskit.

Ahi

Määrisin ahju seest paksult soodapastaga kokku. Lasin 36 tundi seista kinniselt. Küürisin 10 minutit. Kõik vana rasv jms tuli maha, aga ükskõik kui mitu korda lapiga pärast pühikisin, siis visuaalselt ei tundunud puhas. Sellised tumedamad laigud jäid. Jätsin siis ööseks lahja vee ja äädika segu sinna peale. Hommikul pühkisin kõik uuesti üle ja ahi nägi välja nagu uus.

Klaasist pinnad, aknad, peeglid

Lahja äädikas+vesi seguga said kõik säravpuhtaks. Vannitoas dušikabiini klaas oli kõige keerulisem. Seda pidi kaks korda pesema. Teised said esimese korraga puhtaks.

Vannitoa plaadid

Äädikalahusega said säravaks.

WC pott

Seda muidu ikka puhastasin väga tihti, seega oli ta puhas. Aga juba enne meie sissekolimist olid seal sellised imelikud laigud sees allpool, mis ühegi vahendiga ega küürides maha ei tulnud. Meenutasid katlakivi vms. Jätsin ööseks äädika potti seisma ja järgmisel päeval tuli see kahtlane katlakivi moodi värk paari harjatõmbega maha.

Nahast/ kunstnahast diivanid

Ei tea mina, kas meil olid pärisnahast diivanid või mitte. Ega ei uurinud ka väga. Aga peale äädikalahusega ületõmbamist nägid välja nagu uued. Mis siis, et ise olid mingi 15 aastat vanad ja istudes täiega ebamugavad. Vähemalt nägid uued välja, jee.

Maya “kunst” seinte peal

Lihtsalt lahja äädikaseguse lapiga õrnalt hõõrudes tulid kõik maha. Hoiatan aga rasvakriitide eest, eelmises korteris olid mõned kriipsud nendega tehtud ja neid ei saanud me mitte millegagi maha. Arvan, et neid ei tasu väikestele lastele muretseda. Ise saime vist mingi komplektiga kaasa kunagi, aga jah, nüüd ise hoidume. Las olla pliiatsid, vähemalt tulevad maha igalt poolt.

Kokkuvõttes jätsime endast maha puhtama korteri kui ise saime, ilma karme kemikaale kasutamata ja deposiit tagastatakse meile 100% ulatuses. Ja keskkonda jäi mõne liitri jagu mürgiseid puhastusvahendeid paiskamata. Minu silmis igati edukas koristus (patsutasin end õlale kohe mitu korda pärast, hehe).

Advertisements