Meil oli tund aega jäänud kojusõiduni. Istusime pingi peal ja nautisime õhtust päikest. Mõtlesime omi peades täpselt üht ja sedasama – Inglismaa on end meie jaoks ammendanud.


Kõik linnad on ühesugused. Liverpool oli nagu kehvem versioon Newcastle’ist. Ja Martini väitel oli Leeds ka samasugune. Birmingham on veidi kenam kui Liverpool. Kesklinna osa on palju suurem ja avaram. Manchester on nagu kõik eelmainitud, ainult palju suurem.

Aga eks need põhjapoolsed linnad olegi kõik paratamatult sarnased.

Kui muidu meil natuke kriipis seest, et elame Manchesteris ja mitmed linnad on nii lähedal, et neid uudistada, aga me pole veel jõudnud, siis enam mitte. Nähtud. See Liverpooli reis oli täpselt see täpike i peal, peale mida võime rahus kodinad kokku pakkida ja Inglismaa maha jätta.

IMG_20180630_124533_HDR
Üks väga mehine lammutusfirma jäi silma

Ma ei soovita Liverpooli minna kui see on ainuke koht, kuhu Inglismaale lähed. Noh, et tuledki ainult selle jaoks siia. Kui jääb tee peale, tasub muidugi läbi käia ja oma silmaga üle kaeda. Ühe päevakese suudab seal vabalt ära veeta. Lihtsalt mu silmis pole see koht, kuhu perega minipuhkusele minna või kuhu üksinda ilusat Inglismaad uudistama minna. See ilusam Inglismaa jääb ikka lõunasse pigem.

Mõned hästi head emotsioonid võtsime ometi ikka Liverpoolist kaasa. Või noh, ega seal ei olnudki midagi halba otseselt. Lihtsalt selline meh koht oli meie jaoks. Pilte on umbes poole päeva jagu. Ma unustasin telefoni koju (JÄLLE!?) ja Martini telefoni aku sai tühjaks. Mõnus nutivaba aeg.

Väga vahva on Liverpoolis Albert Dock. Seal on meri, palju muuseume läheduses ja selline üsna sibliv suurlinna õhustik, mida kesklinnas ei pannudki tähele. Ju vist hea ilma pärast. Tundub, et seda ala nad seal hoolega hoiavad puhtama ja kenamana. See vist ongi nende põhiline nö. atraktsioon Liverpoolis.

IMG_20180630_122237
Hiigelkass
IMG_20180630_122252
ajas hiigelrotte taga
IMG_20180630_154245
Aga me puhkasime natuke

Teiseks oli Liverpooli muuseumis lastele mõeldud pisike sessioon “Little Liverpool” hästi tore. Täpselt see, mis tegi Mayal tuju heaks peale hommikust rongireisi.

IMG_20180630_115254
Seal oli väga palju asju ja tegevust
IMG_20180630_115601
Aga Maya pani kaptenimütsi pähe ja vee juurest enam ära ei tulnud

Kunstimuuseumi (Tate Liverpool) lasteosakond oli ka meeleolukas. Seal on palju huvitavat nokitsemist lastele ja ise saab diivanil kohalikest kunstnikutest ja nende töödest raamatuid vaadata.

Söögikoht Down The Hatch üllatas meid väga-väga positiivselt. Noh kui menüü on 90% vegan ja söögikoht ise näeb seest ilus ja hubane välja, siis me olemegi juba müüdud enamasti. Ent toit suutis ka ootused ületada. Kuigi vegan rämpstoidukohtadest jääme ikka mõlemad Grumpy Pandale truuks, mis Newcastle’is asub.

Aa, pean veel ära mainima, et Mayale võtsime sealt jäätist ja no selletaolist pole ma veel eluski näinud. Venis nagu kummiliim. Väga veider. Maitse oli hea, aga jah, see venivus oli küll kahtlane.

IMG_20180630_130541
Maya ei viitsinud oodata
IMG_20180630_132236
Tita ka kaasas, vaatas vesise suuga nurgas, kuidas Martin oma seitaniburksi ja pitsafiikaid sõi
IMG_20180630_132511
Hot dog hapukapsa, kastmete, hapukurgi, juustu ja popkorniga, sest miks mitte
IMG_20180630_134801
Juustukoogi pidime ära proovima. Tükk oli veel väiksem kui pildil tundub. Ei olnud midagi erilist, mu omad on paremad. Martin ütles.

Klavanit me staadioni juurde piiluma ei läinud, sest hooaeg ju läbi ja tõenäoliselt teda seal polnudki. Ja mis see Anfieldi staadion ilma temata ikka väärt on, eks. 😀

Et jah, päev ise oli tore, aga Liverpooli tagasi ei kipu. Reisi kirss tordi peal oli muidugi veel see, et meie tagasirong seisis suvalises kohas rööbastel üle tunni aja. Kusagil läheduses oli tulekahju ja elekter lülitati välja kustutamise ajaks. Päike paistis, rongis oli palav ja kuna me polnud peatuses, ei tehtud ka uksi lahti ja meil oli kolme peale ainult paar lonksu vett alles. Kõlab kohutavalt ja eks ta oligi, aga õnneks ei olnud meil otseselt kuskile kiiret (kuigi jalkat tahtsime vaadata küll). Seega närvitsemine ja palvetamine jäi teiste teha, me lihtsalt istusime ja mõtlesime miks me ometi raamatuid kaasa ei võtnud.

IMG_20180630_111501
“mina ja kuulsus” klõpsuke Victoriaga

Inglismaal on praegu nii kuum ja kuiv, et ma üldse ei imesta, et muudkui põleb igal pool. Eriti kohutav on Manchesteri lähedal metsapõleng. Inimesed on kodudest evakueeritud ning isegi kesklinna ja meie korterisse on suits juba nädala jooksul suuremal ja vähemal määral jõudnud. Naabrid kuivatasid pesu õues ja pärast haises suitsu järele.
SIIT saate vaadata seda metsapõlengut.

Just eile lugesime uudist ka, et vett kasutatakse Inglismaal päevas pool miljardit liitrit rohkem kui tavaliselt sel ajal. Soovitatakse vähem kasutada, sest nad ei suuda süsteemi seda tagasi tuua piisavalt kiiresti. Ja ma veel arvasin, et veeprobleemid Euroopas kedagi ei puuduta.

IMG_20180630_143044
Näe, puhast kulda loobivad siin õhku ju
Advertisements