Nii veider, või noh, nii tüütu, et burger võib samal ajal olla see burger, mille sa ehitad saiast ja kotletist ja muust kraamist kui ka lihtsalt kotlet. Me proovisime igatahes neid lihtsalt kotlette.

Polnud saia isu. Millest te burgerit ehitate kui pole saia isu? Me natuke aega mõtlesime, aga ei tulnud ühtegi head varianti pähe. Niisiis sõime kotlette hoopis salatiga.

Inglismaal poes nimega Iceland müüakse No Bull burgereid. See pood on mulle heas mõttes silma jäänud juba varem. Esimene suur poekett Inglismaal, kes on võtnud ette palmiõli poe omatoodetest ära kaotada.

IMG_20180528_141646
Mul ka üldse ei isuta väljasuremise järele
IMG_20180528_182132
Uhh! Lubab, et maitseb nagu päris liha.

Grillides veritsevad need kotletid tõesti nagu lihast tehtud kotletid. Kujutan ette, kuidas tulel hoides särisevad nii et maa must. Mitte et ma veel enne veganiks hakkamist sellist jubedust oleks üldse söönud nagu verine liha, aga noh, miks mitte järele proovida kui saab. Põnev ju! Ma ei kujuta ette kui palju asju ma proovin lihtsalt sellepärast, et “oo veganvariant olemas!” Mitte et ma tegelikult mingeid maitseid enam üldse igatseks.

IMG_20180528_182503
Otse pakist välja võetult on selline
IMG_20180528_191213
Peale ahjus grillimist on sellised. Kõrval riisisalat. Kui salati retsepti tahate, siis andke teada. Võin kirja panna küll.

Maitse on neil huvitav. Esimene amps oli “EI-EI!”, teine amps oli “hmm, käib kah”, kolmas kuni kümnes amps olid täitsa head ja siis järsku enam ei tahtnud üldse. Viskas üle. Nii intensiivne kuidagi.

Tekstuur oli jumala hea. Nagu väga-väga hea. Ma ei tea kas just täpselt nagu liha. Minu jaoks pole see ka oluline. Kui ma nüüd meenutan neid mõnda korda elus kui veiseliha burgerit olen söönud, siis ma ütleks, et nende No Bull burgerite tekstuur on isegi mõnusam. Pole kuiv, aga pole rasvane ka. Selline mahlane ilma rasvata.

Maya proovis ka ja sõi pool kotletti, ma sõin poolteist ja Martin vist ka poolteist. Pool jäi siis veel ahjuplaadile ja mitte keegi meist seda enam ei tahtnud. Sellesmõttes väga hästi tehtud. Saab ruttu isu täis.

Advertisements