Kuidas juukseid värvida ökolt ja nii, et juuksed on peale värvimist paremas seisus kui enne värvimist? Eks ikka tuleb henna ära proovida. Ma siis proovisin.


Tahtsin juuksed värvida natuke tumedamaks kui nad mul loomulikult on. Uurisin mõnest salongist kui palju see mu juuste puhul maksma läheks ja sain hinnapakkumiseks 80£ või rohkem. Noh ökovärviga ja puha ja mul ju pea meetrised juuksed. Vist täitsa loogiline hind. Hea küll. Ütleme, et mõneks ajaks läks värvimise soov üle igatahes.

Kuniks sõbranna rääkis mulle, et Lushis müüakse hennat ning tema on kuulnud, et see täitsa toimib.

Ostsin ära, maksis ta natuke üle 10 naela ja ise oli selline:

IMG_20180515_201129
Saab täitsa ilma pakendita kah, aga kui enda kotti kaasas pole, siis pannakse paberkotti.

Kasutusjuhendi järgi sulatasin terve tahvli metallkausis ära samal ajal lisades kuuma vett ja segades. Päris kaua aega läks, et kogu segu ühtlaseks saada ja ma vist oleksin pidanud ainult pool tahvlit kasutama, sest segu tuli väga palju. No ikka väga palju. Väljanägemiselt ja lõhnalt oli ta selline sookolli muda moodi.

Panin peegli ette maha hunniku vanapaberit ja suure rätiku ja hakkasin hennat omale pähe mökerdama. Lushist sain kummikindad kaasa, nii et kasutasin neid. Mingit pintslit vms ei kasutanud.

Segu pähe pannes sain jälle aru, et oleks võinud poole vähem seda kasutada. Rohelist möksi lendas siia ja sinna. Õnneks mitte vaiba peale.

Kui lõpetanud olin, siis oli mu pea hullult raske. Vähemalt kilo jagu vedelat hennat oli peas vist.

Segu hoidsin peas umbes 2.5 tundi ning välja pesin seda vähemalt pool tundi.

Aga tulemus?

Juuksed on natuke libedamad, tunduvad katsudes nagu tugevamad (nagu karmikarvalisemad). Värv jäi täpselt selline nagu ma tahtsin. Loomulik, aga siiski tumedam kui enne. Kirjas oli, et värv ise võib veel 48 tunni jooksul muutuda. Eks näis, mis siis lõpptulemus on.

Väidetavalt võib hennaga värvida ükskõik kui tihti ja mida tihedamini värvida, seda sügavam värv jääb.

IMG_20180516_154334
Vasakul enne ja paremal hommikul peale värvimist

Kasutasin tooni nimega CACA BRUN. Hehhe nagu kakapruun!

Kui see praegune värv ikkagi 48 tunni jooksul palju heledamaks läheb, siis kavatsen tumedama värvi samast sarjast ehk CACA NOIRi ka ära proovida.

Kas oled hennat kasutanud? Millist ja kuidas tulemusega rahule jäid?

Advertisements