No kust ma nüüd alustan? Teate seda tunnet kui sul on sõbranna ja see sama sõbranna on ühtlasi ka su lapse sõbranna. Vot nüüd emaks olles on see üks paganama suur asi.

mayaga
No küll on alles nunnud!

Just tänu sellele oli meie Birminghami reis imeline, et ma ei pidanud üksinda oma põrgulist kantseldama ja samal ajal üritama normaalset vestlust pidada vaid mul oli tore. Nii põrgulisega kui inglikesega. Mul oli lõbus ja ma ei pidanud igal hetkel hinge kinni hoidma, sest mu muidu imeline 3-aastane on otsustanud oma mitte nii imelist poolt näidata. Valjult. Ja palju.

Kõik oli okei ja saime kolmekesi need rasked hetked naljaga kergeks pööratud.

IMG_20180509_113308
No lausa uskumatu kui tõetruu pildi on keegi suutnud Mayast joonistada!

Birminghamist ei teadnud ma enne minekut mitte kui midagi. Nagu ikka, võtsin lahti Tripadvisori soovitused “mida teha Birminghamis”, lisaks muidugi vana hea Happycow, et vaadata, kus on kõik vegan söögikohad ning viimaseks lõin lihtsalt Google’isse “what to do with kids in Birmingham”.

Valisin välja kolm kohta, kuhu kindlasti minna tahtsin kui meil aega ja viitsimist on ja üllataval kombel me isegi jõudsime kõigis neis käidud.

Esiteks muidugi The World Famous Rag Market ehk maailmakuulus kaltsuturg!

Ma ei kujuta ette mitu korda ma Ireenet painasin, et “noh, kas lähme NÜÜD sinna MAAILMAKUULSALE kaltsuturule!?”

Kuigi ma esialgu ise netist vaadates mõtlesin, et “Ei-ei, sinna me küll minna ei saa. Selle kõrval on ju miskine BULLRING. See ei saa vegan olla.”

Aga see Bullring on hoopiski suur kaubanduskeskus, mitte härjavõitlusareen. No duh!? Ma ei julgenud Ireenele tunnistadagi, et ma nii valesti suutsin arvata. Haha.

Mu reaktsioon kui uksest sisse astusime:

IMG_20180510_133108

Keskturul olete kunagi käinud? Aga omal ajal sellises poes nagu Hinnapomm? No igatahes see maailmakuulus kaltsuturg oli lihtsalt üks väga-väga suur Hinnapomm, mis meenutas väljanägemiselt Keskturgu ent süüa seal ei müüdud eriti. Hästi palju kaltse ja õmblemisvahendeid ja mänguasju ja tööriistu ja kõiksugu pudi-padi, mida hiina saitidelt tellida saab tänapäeval.

Ühed eriti seksikad värvilised ja pitsilised korsetid olid ka ja me saime kõhud krampi naerda kui ma soovitasin Ireenel endale üks osta ja blogisse esimene outfiti postitus teha.

IMG_20180511_143309
Selline maailmakuulus kaltsuturg siis

Teiseks kohaks oli Cannon Hill Park. Lihtsalt tundus ilus koht ja interneedus lubas, et lapsesõbralik samuti. Oli küll. Mõlemat.

Lisaks hunnikutele ilusatele lilledele oli seal pargi keskel veel lõbustuspark ja tiik, mille peal sai soovi korral luikedega sõita. Nende luikedega, millel pedaalid küljes, mitte päris luikedega siis.

IMG_20180509_125413 (2)
Mayal oli nii lõbus
IMG_2290
Mul oli natuke lõbus
IMG_20180511_145431
Ent Ireene ei saanud hetkekski rahu
IMG_20180509_135607
Aga mu juustele meeldis poseerida küll

Kolmas koht, mis mul kirja pandud oli, oli Think Tank Science Garden. Mis on siis kohe Birminghami teadusmuuseumi kõrval.

Jõudsime sinna kuskil kella 12-st, aga saime teada, et sinna aeda saab ainult muuseumipiletiga (7-8£/inimese kohta) või siis kella 15-st täiesti tasuta. Ilusa ilmaga me muuseumisse minna ei viitsinud, seega läksimegi siis just Cannon Hill parki. Et siis hiljem tagasi tulla.

Muide Birminghamis saab 4£ eest terve päev kõikide bussidega sõita!

Teadusaed ise oli väga vahva. Meil jäi natuke isegi aega puudu, et kõik läbi vaadata. Maya oli eriti särtsu täis ja huviga vaatas, kuidas erinevad asjad toimivad.

IMG_20180511_151008
Enda keharaskust polegi nii lihtne kätega üles tõmmata!

Tegelikult mulle jäi netist uurides silma ka Birminghami botaanikaaed, aga kuna see Cannon Hill park oli juba piisavalt mitmekesine, siis botaanikaaeda ei hakanud seekord minema.

IMG_2309
No mis sa kostad, isegi palmi all käidud

Veel oli hästi kena kesklinnas kanali ääres jalutada. Pilte me seal vist ei teinud, ei jäänud praegu silma. Seal kõndides tuli miskipärast Tartu tunne peale.

Üleüldse on Birmingham selline mõnus avar linn. Näha on, et muutub aina modernsemaks ja suuremaks.

Kesklinnas on laiad tänavad ja inimesed mahuvad kenasti ära. Manchesteris olen tihtilugu tööle hiljaks jäänud, sest lihtsalt ei mahu ilusate ilmadega inimmassist mööda kiirustama. Peab ikka alati lisa 5 minutit varuma. 😀

IMG_20180508_194632_107
Raekoda kui ma ei eksi 😀

Ma alati kahtlustan, et ilus ilm muudab kõik reisid 50% paremaks ja hea seltskond lisab sellele veel 50%, aga no tõesti jäi väga hea mulje Birminghamist. Täiuslik koht kahele veganblogijale ja ühele krutskeid täis plikale kohtumiseks.

IMG_20180509_193431
Selline pull oli Bullringi juures. Täitsa vegan

Aa! Megabusist veel nii palju, et seekord hilines buss tund aega ja tagasisõit oli ka pool tundi pikem. Aga mis seal ikka. Kui piletihind on 3£, siis nagu pole isegi hilinemise peale nuriseda. Kiiret ju polnud niikuinii.

Ööbimine oli meil samuti selline säästukas. Ibis budget hotell. Üsna väike tuba, väga puhas ja kõik oli olemas, mis vaja + kesklinn oli väga lähedal. Hotelli peale läks kolmele inimesele kokku vaid 72£ kaheks ööks.

Alguses mõtlesin, et Airbnb oleks hea mõte, aga seal oli odavaim sobilik variant kesklinna vahetus läheduses alates 80£/öö kohta. Inglismaal üldse tasub meeles pidada, et hotell ongi tihti odavam kui Airbnb. Oleme seda korduvalt tähele pannud. Muidugi oleneb ka inimeste arvust.

Tänu sellele, et transpordi ja ööbimise peale palju ei kulutanud, saime hoopis rahus kõik vegan söögikohad läbi käia ja toidu pealt mitte üldse kokku hoida.

Ma ei hakanud praegu siia postitusse toidupilte lisama, vist teen eraldi väikse postituse “vegantoit Birminghamis” vms. Vaatan, kuidas viitsin!

IMG_20180510_135756
Huvitav, kus me järgmiseks kohtume, Ireene!?

Ireene postitust meie reisist saad siit piiluda: Üks väike väänik ja kaks muidutegelast