Ma olen tänu teistele blogijatele kuulnud Perekooli foorumist, aga et minu blogisse tuleb sadu inimesi LHV foorumist, seda ma küll ei oleks oodanud.

Räägivad nad seal sellest, kuidas varsti hakkavad veganid oma lastele taimset emakat nõudma ja muudel täiesti normaalsetel ja tõsiseltvõetavatel teemadel. Kindlasti on tegemist kõrgelt haritud täiskasvanud inimestega.

Kohe tuli selline tunne, et mingi Perekool 2.0 vist.

Üks mure seisnes seal selles ka, et veganid muudavad oma kasse veganiteks. Huvitav. Ma tean päris paljusid veganeid, kellel on kass või kassid ja mitte ükski loom neist ei ole vegantoidul. Vegangruppides tuuakse ka tihti see teema üles ning on näha, et suurem osa inimesi ikka teavad, et kassid on karnivoorid. Need, kes ei tea, neil enamasti endal loomi pole.

Teine asi, mis silma jäi, oli see, et “kas lambavillast kampsun on ka päh?”. Et lambad ju ei sure ära kui me neilt villa võtame. Ja lambal ju hakkab halb kui teda enam ei pügata? Aga kas teadsite, et lambad ei vajaks pügamist kui neid poleks inimeste poolt aretatud selliseks, et neil ebanormaalselt palju villa tekib. Sel teemal on väga hea lugemine: Miks veganid villa ei kanna?

Veganid ei taha loomi mitte mingil moel enda tarbeks ära kasutada. Eriti kui on olemas nii palju alternatiive. Inimesed on juba ammu osanud teha nii lõnga kui villa kui isegi karusnahka muudest materjalidest. Loomade ära kasutamiseks ja piinamiseks pole mitte mingit vajadust.

Ma ei mõistagi, mis inimene see oli, kes mõtles, et ojee paneme rebased puuri ja kui nad piisavalt suured on, siis võtame naha maha ja väidame kõigile, et see just ongi luksus. Terve oma elu pisikeses puuris elanud metslooma nahk on luksus. Mul isiklikult tuleb okse kurku kui kellelgi karusnahka seljas näen.

Nii ja siis üks eriti hull asi on juhtunud. 😀 Eesti kõige loetum blogija (päevas klikke rohkem kui mul kuus) Mallukas on mind oma blog rolli lisanud. Vist. Sest võib-olla on tal koduleht lihtsalt katki läinud, aga praegu just vaatasin ja minu postitusele saab seal paremas ääres klikkida küll.

Ja ütlen teile, et tema blogist tuli juba ühe päevaga rohkem lugejaid kui näiteks Õhtulehe aktiklist kümne päevaga. Kes üldse loeb Õhtulehte? Ma olin isegi ära unustanud, et selline leht olemas on. Aga blogiauhindade jagamise raames tehti intervjuud blogijatega just sealt. Praegu mulle tundub, et minu blogist Õhtulehe artiklit lugema on rohkem inimesi läinud kui sealt siia on tulnud.

Samas kui meiega tehtud intervjuud eelmisel suvel Delfis jagati, siis tuli sealt ikka kokku pea tuhat inimest. See selleks.

Siis veel üks veider asi on see, et me lähme Martiniga mõlemad homme Newcastle’isse ja oleme seal terve kolmapäevase päeva. Ent ei teel sinna, kohapeal ega tagasiteel me teineteist ei näe. Ilus perereis, eks.

Okei tegelikult me lähemegi väga erinevatel põhjustel, mina ja Maya oma sõbrannadele külla ja Martin käib üle pika aja kontoris nägu näitamas. Muidu teeb ikka kodust (õigemini kooli raamatukogust) tööd.

Ma sõidan homme esimest korda kurikuulsa Megabusi bussiga. Loodan, et odav hind ei tähenda kohe, et sealt mingi väga halb kogemus tuleb. Eks ma hiljem annan teada.

Advertisements