Kevad on käes. Ilmad on kuivemad ja õues on aina kauem valge. Ideaalne aeg kriitidega joonistamiseks ja kirjutamiseks. Me tegime väikse soojenduse ära eile.


Alustasime niisama piltidest. Tegime paar kassi ja ühe notsu ja ühe dinosauruse mänguplatsile. Pärast läksime pargiteele ja seal joonistasime ja kirjutasime juba julgemalt.

IMG_20180412_163627
Kass, kes elab õhust ja armastusest. Maya tegi talle päikse kah

Soovitan kriitimiseks esimesel korral kellegi kampa võtta, sest tegelikult võib see olla natuke hirmuäratavam kui esialgu tundub. Ma mäletan siiamaani oma esimest korda. Süda tuksus nii kõvasti, et ma muud ei kuulnudki kui iseenda südant, sest üks mees seisis terve aeg mu kõrval ja ootas, mida ma seal kirjutan.

Screenshot_20180413-075703~01
Manchesteris paari suurema poe ees püsisid need üle nädala aja

“EAT BEANS NOT BEINGS” oli mu esimene veganslogan, mis ma kriidiga asfalti peale kirjutasin. Edaspidi olen mitmeid teisi kirjutanud ja loomakesi joonistanud ja noh, tegelikult on see jumala vahva tegevus. Lihtsalt kui natuke agressiivsemat veganlust propageerivat teksti kirjutada, siis peab valmis olema, et inimesed hakkavad ehk vaidlema sel teemal.

IMG_20170501_145146
Loomade piinamiseks ei ole mitte ühtegi õigustust

Mitte, et keegi minuga oleks vaidlema hakanud, aga noh, ma kujutan ette, et teatud laused võivad närvi ajada. Seepärast ma eelistan rahvarohkemates kohtades pigem nunnusid asju joonistada ja kirjutada.

Täna kui enda toidust pilti Instasse panin, siis tuli mul see “Eat beans not beings” meelde ja tuli samalaadne asi pähe “Eat nuts not butts”. Peaks need ka järgmine kord kuskile kirjutama. Ja endale laskma sellise särgi teha.

IMG_20180412_170355
Selle pildiga saab aimu kui suured need joonistused on
IMG_20180412_165704
Ei mõelnud midagi, lihtsalt joonistasin
IMG_20180412_170411
Notsud on ju ka siiski sigalahedad! Maya tegi selle ekstra rõõmsa suu talle

Miks kriidiga sõnumeid kirjutada?

See on lihtne. Kõik saavad seda teha, nii väikesed kui suured. Vaja läheb kõigest kriite.

See on tore ajaveetmise viis. Noh, eriti nende jaoks, kes armastavad joonistada.

See on ootamatu. Nii veganite kui mitteveganite jaoks on ootamatu näha tee peal mingit sõnumit ja sellepärast see jääb meelde. Facebookis veganluse kohta linke jagades on teistel eriti lihtne neist mööda scrollida või tüütule veganile “unfollow” panna, aga tänaval jalutades ei suuda inimloom maha kirjutatud sõnumit lugemata jätta.

See on üks võimalus anda enda pisike panus selleks, et maailm oleks vägivallatum. Iga väike ja suur vegansõnum, mis on kriidiga kirjutatud, on ehtne näide sellest, et keegi hoolib. Et keegi hoolib sellest, mis toimub loomatööstuses ning tahab, et see muutuks. Pikemalt saab selle kohta, miks kriidisõnumid nii võimsad on, inglise keeles lugeda SIIN.

Minul veganina teevad sellised ootamatud sõnumid alati südame alt soojaks. See tähendab, et ma pole üksi. Mu ümber on veel inimesi, kes hoolivad loomadest sama palju kui mina. See on üks ilmatuma vahva tunne. Juba ainuüksi selle nimel võin kirjutada neid pisikesi sõnumeid, et teistele veganitele sama tunnet pakkuda.

IMG_20180412_171639_01
Mis kõige tähtsam – tehke nii kui keegi küsib “KES NEED JOONISTUSED SIIA TEGI?”

Google’isse “#veganchalkchallenge” sisse lüües leiate ka terve hunniku inspiratsiooni.

Mis on teie lemmik veganslogan? Jätke kommentaaridesse ja ma kirjutan selle kuskile Manchesteri. Võiks ingliskeelne olla.

Advertisements