“Aitäh, emme, et sa tegid nii ilusa söögi!” oli meie 3-aastase vegani reaktsioon kui esimest korda seda suppi tegin.

Ma muidu olen kusagilt kõrva taha jätnud väite justkui oleks supp vastik kui enne selle keetmist sibulat ja porgandit ei rösti. Vale puha! Ma olen nüüd juba kolm korda seda sama suppi teinud ilma ühegi sibula ja ilma ühegi röstimiseta. Väga maitsev tuleb.

Vaja läheb:

  • 200g kuivatatud kikerherneid
  • 700g sellerit, tükeldatud
  • 8 porgandit, tükeldatud
  • 5 kartulit, tükeldatud
  • 1-2 brokolit, tükeldatudMaitsestamiseks soola, pipart, kurkumit, punast karrit, paprikapulbrit, maitsepärmi

Kuidas teha:

1. Leota kikerherneid 6-12 tundi külmas vees. Pese herned ning pane suurde potti koos soola ja pipraga keema. Vett võiks olla umbes viis korda rohkem kui herneid. Lase tasasel tulel umbes tund aega keeda.
2. Lisa seller, porgand ning lase 15 minutit keeda.
3. Lisa kartul ja ülejäänud maitseained. Lase 5-7 minutit keeda ning pane kuumus kinni.
4. Lisa brokoli ning lase supil kaane all valmida. Serveeri umbes 15 minuti pärast.

Sellest retseptist saab kaks normaalset inimest kaheks päevaks süüa. Meie puhul see ei kehti muidugi ja me sõime kolmekesi ühe õhtuga pea kõik ära. Hehe.

Kiirema versiooni samast supist saab kui kikerherneste asemel kasutada punaseid läätsesid. Siis on sisukas läätsesupp hoopis. Punased läätsed saab panna supi sisse samal ajal selleri ja porgandiga ning ülejäänud asjad panna samamoodi nagu retseptis kirjas. 😉

Brokoli puhul võib tükkideks tehtud varreosad kartuliga samal ajal supi sisse panna, sest need tahavad veidi kauem kuumutamist. Õisikud valmivad väga kiiresti. Nendega peab ettevaatlik olema, et pudruks ei keedaks. Minu meelest nad valmivad isegi lihtsalt kuumas auravas supis kaane all peesitades.

Advertisements