Eelmisel nädalal juhtus täpselt kaks väga tähtsat jooksmisega seotud asja ja mul on esimene võistlus mõttes.

Esiteks liitusin jooksuklubiga Vegan Runners UK. See on siis üks suurimaid veganite kogukondi Inglismaal ning nende eesmärk on saada suurimaks jooksuklubiks Suurbritannias. Propageerida veganlust ja jooksmist.

Edaspidi kui ma peaksin kuskil võistlusel osalema, siis saan lahtrisse “firma/klubi” panna Vegan Runners UK.

Neil on oma logo ja särgid, mille järgi teised veganid (ja kõik teised ka muidugi) neid ära tunnevad. Ma pole enda oma veel tellinud, aga suveks kindlasti tellin. Saab veganlusele reklaami teha ainuüksi jooksma minnes. Vahva. Just mingist Facebooki grupist nägin, et kohalik ajaleht oli mingit jooksuvõistlust kajastanud ning mitmed Vegan Runners UK liikmetest olid piltide peal olemas.

4066115510_86e0fbf8dc_b
Kas olete varem näinud selliseid?

Teiseks tegin endale kasutaja nö. jooksjate Facebooki – Stravasse. Võite mind seal jälgida kui tahate näha kui aeglaselt ja kui vähe ma jooksen. Enne kajastasin jookse instas ka, aga enam eriti mitte.

Arvestada tuleb sellega, et vahel unustan Stravasse jooksu sisse panna ja vahel panen aja täitsa umbkaudse, sest unustasin kella vaadata vms. Spordikellaga jooksen väga harva. Mu jaoks see natuke ebamugav randme peal ja mul pole niikuinii seda päris enda oma. Martini kellaga jooksen ainult siis kui vaja kindlaks ajaks tagasi olla või Mayale järgi minna.

strava
No pic no proof eh

See võistlus, kuhu ma võib-olla plaanin minna, on muidugi poolmaraton – mu unistus. Mitteametlik ja Manchesteri veganjooksjate poolt korraldatud. Oeh. Ma ei teagi, mida teha. Õnneks mingit osalustasu ega numbreid ega muud sellist pole, seega võin lihtsalt vaadata, kuidas mul jooksmisega läheb ja kasvõi samal päeval veel otsustada, kas lähen või mitte. Kuigi see on hea ja halb samal ajal, sest nii lihtne on ju hommikul mõelda, et “Mis asja? Mul vaja magada, mis jooksma?”

Nädalas jooksen praegu keskmiselt 4 korda nädalas ja kokku mingi ~25-35 km. Seega peaks ju võimeline olema küll 21 kilomeetrit läbi sörkima?

Mingit aega ma niikuinii enda esimesel poolmaratonil taga ajama ei hakkaks (ei tea kas üldse kunagi hakkaks). Ja tegelikult, mis vahet sel on. Võin ju proovida. Kui tunnen, et ei suuda lõpuni joosta, siis võin vahepeal kõndida. Või ainult pool distantsist läbida. Lahe oleks juba lihtsalt teisi veganjooksjaid näha.

Jooksuüritus on 29. aprillil. 50 päeva aega umbes. Kes hakkab mu virtuaalseks treeneriks?

Igatahes mulle tundub, et olen päris jooksja valmis nüüd küll.
Mul on jooksuklubi, mul on Stravas kasutaja, ma loen raamatuid jooksmisest ja mis kõige tähtsam (ja arvatavasti ainuke asi, mis üldse teeb kellestki jooksja) – ma jooksen.