Esiteks mõtlesin, et teeks endale väljakutse terve nädal mitte üldse plastikut osta. Ei ühtegi plastpakendis ega kilepakendis toitu ega muud sellist. Aga siis tuli meelde, et mul vaja kookide jaoks teatud asju osta, mida ei saa ilma (plast-)pakendita osta.

See jäi siis ära. Noh, mis seal ikka. Esmaspäeva võin ju ikka plastikuvaba teha.

Mul sai nüüd šampoon otsa ja tahke šampoon juba ka mõnda aega otsas olnud. Tahket ma ei kavatsegi praegu juurde osta.

Vedela šampooni jaoks aga panin ostukotti oma vana šampoonipudeli. Eelmine kord linnas käies jäi see mul maha, kuigi tuletasin endale kümme korda enne minekut meelde. Tüüpiline. Kohe kotti ei pane, siis jääb maha, vahet pole mitu korda enne uksest väljumist meelde tuleb.

IMG_20180305_152843
Mis ma poodlema minnes kaasa võtsin

Ma tahtsin juurikaid ja üht teist värsket osta, seega võtsin kaasa riidest kotid ja kõik väikesed kilekotid, mis meil kappi olid tekkinud (vahel harva toitu koju tellides panevad mõned inimesed üksiku paprika vms ikka kilekotti). Ja siis see šampoonipudel. Olin hästi rahul endaga.

Jõudsin siis sellesse tuttavasse vegan kosmeetikapoodi ja tuli välja, et neil pole šampoon ikka veel valmis. Mingi komponent on puudu, mis on tellitud, aga pole kohale jõudnud. Nojah.

Ma olin nii pettunud. Lõpuks oli mul meeles šampoonipudel kaasa võtta ja siis, JUST SIIS polegi šampooni, mida osta. Ebaaus!

Eriti et homme tuleb meile kallis külaline ja ma ei taha teps mitte rasvapats olla selleks ajaks!

Teel juurikapoodi torisesin mõtetes natuke, et “ah sellest feilist nüüd küll postitust ei tee”. Sest noh, enne poodiminekut olin ma ju lausa pilti teinud, et oma tühi šampoonipudel kaasa võetud ja puha. Õnneks turtsatasin siis ise oma mõtete peale ja mõistsin, et peab natuke vähem hoolima sellest kui mõni plaan ei lähe täpselt nii nagu minu meelest oleks pidanud.

Pealegi viimane kord e-poest asju tellides tellisin terve hunniku soodat ja mahedat õunasiidri äädikat. Seega saab nendega ka juuksed puhtaks pesta.

IMG_20180305_172611
Millega ma koju tulin

Kogu see kraam muide maksis mulle 3.80£ (ehk eurodes umbes 4.20). Kõik mahe ja juurikad on kohalikud.

Banaanid näevad välja nagu oleks neid põrgutules põletatud. Aga ei ole. Nad on sellised sest see pood ise on tegelikult õues. Nagu turu boks vms. Ja eelmine nädal oli meil väga ekstreemne ilm siin ja need banaanid said natuke liiga palju külma. Seega nad läksid rohelisest otse mustaks. Vaatan sisu üle ja lõikan tükkideks ja ongi nädalaks smuuti või banaanijäätise materjal olemas.

Kõik banaanid sain ostuga tasuta kaasa. Alguses võtsin ühed, aga siis küsisin, kas võib kõik ära võtta ja tädi lubas küll. Ütles, et tal hea meel kui raisku ei lähe.

Mingeid juurikajubinaid oli seal ka tasuta ära anda, aga ma ei teadnud, mis need täpselt olid ja ei julgenud küsida ka. Teinekord küsin ja võtan jälle tasuta kraami ära. Vähemalt ei lähe prügikasti. Saab ju suure hunniku püreesuppi keeta ja sügavkülma panna või midagi sellist.

IMG_20180305_160255
McCall’s Organics, Manchesteri kesklinn

Niimoodi see pakendivaba ostlemine siis käibki. Uurid, kus sinu lähedal saab ilma pakendita toitu ja kosmeetikat jms osta. Võtad oma kotid ja anumad kaasa ja ongi korras.

Ma küll enda lähedal ei tea ühtegi poodi, kust saab oma purgiga osta suhkrut või kaerahelbeid või muid kuivaineid, aga need on need asjad, mida me tellime e-poest suuremas koguses. Mis on minu silmis üsna võrdne sellega, et oma pakendiga osta. Sest noh, pakendivabasse poodi jõuavad kuivained ju ka siiski pakendite sees.

Newcastle’is elades nägin, kuidas müüdi oma pakendiga ostmiseks täpselt samast e-poest tellitud kraami, kust meiegi tellime. Ehk vahet pole, kas ostame 5-kilose kaerahelveste paki netist või ostan poest oma purgiga. Mulle tundub nii vähemalt. Võite muidugi vastu vaielda kui paremini teate.

Advertisements