Real Junk Food Manchester on selline söögikoht, kus tehakse prügikastile mõeldud toidust hoopis kosutav kõhutäis. Hinda toitudel pole, kehtib pay as you feel põhimõte. Käisime ja proovisime, mida head siis prügist teha osatakse.

Manchesteris on tohutult palju kodutuid. Te ei kujuta ettegi. Süda valutab iga kord kui linnast läbi kõnnin. Iga prügikasti kõrvale on keegi ennast istuma ja kerjama sättinud ja osad magavad pinkidel ja teised kuskil räästa all.

Ning mida vaesem on inimene, seda kehvem on tema toitumine. Kodututele ostetakse küll võileibu ja igasugust odavat rämpsu, aga Real Junk Food Manchester seisab just selle eest, et kõigil oleks juurdepääs tervislikule toitainerikkale toidule. Ise valid, kas maksad 1£ või 100£. Kuidas aga suudad ja tahad.

IMG_20180202_183243
menüü

Reedel kui käisime oli neil kindel 4-käiguline menüü. Eelroad jäid mul vist pildistamata, aga teised löön all pool kõik letti.

Kõik toidud olid (üllatus-üllatus!) vegan. Tegelikult paar tükki sai vist ka vegetaarsena tellida, aga me seda ilmselgelt ei teinud.

Koht ise oli täiesti täis. Väga populaarne ettevõtmine tundub olevat, mis on ainult tore. Neil muul ajal on vist selline rohkem söökla moodi teenindus, aga reedeti nad hakkasid fine dining üritust tegema. Tänu sellele ma nad Facebookist üles leidsingi.

IMG_20180202_182855
Tervitusjoogid
IMG_20180202_185002
Bataadipüree, baklažaan ja marineeritud daikon

Samal ajal kui see baklažaaniroog lauda toodi, pani Maya mulle oma jalad sülle. Mõtlesin omaette, et “PÜHA JUMAL, kuidas saavad ühe 3-aastase jalad NII rõvedalt haiseda!?” Aga siis tuli välja, et selle kohutava haisu allikas oli hoopis marineeritud taliredis ehk Jaapani rõigas ehk daikon. Jajah, elus peab kõike proovima, aga vot seda ma ei julgenud näo lähedalegi panna.

IMG_20180202_190434

Magustoit oli eriti vinge. Dekonstrueeritud (loodan, et see on ikka sõna) juustukook. Koogieksperdina kiidan heaks. Ja no mõtte enda eest annaks juba 10 punkti.

Minu meelest võiks igas linnas maailmas olla selline söögikoht. Noh, kes võtab ette ja teeb Tallinnasse? Ma tuleks tööle küll. 😀

Advertisements