Ma olen ikka nii osav lasteaianduse edasilükkaja. Esimest käisime vaatamas oktoobri alguses. Mäletate enam üldse? 😀 Ma ise hästi ei mäletanudki, aga õnneks blogisin sellest. Olin täiesti kindel, et Maya just sinna lähebki, aga ei lähe ikka küll.

Täna käisime üht lasteaeda vaatamas, mis avatakse alles järgmine nädal. Astume sisse ja kohe jääb silma, et mänguasjad on kõik PUIDUST. Hea küll, mitte päris kõik, Mayale jäid silma kohe tumedanahalised plastikust nukud näiteks. Aga siiski!

Ja siis tädi rääkiski meile, et nad ongi suunitluselt nagu sellised maalähedased. Käivad hästi palju väljas ja parkides ja kohapeal on kaks õpetajat, kes on metsakooli (forest school, pole kindel, mis eestikeelne vaste võiks olla) juhendajaks koolitatud. Ning siis lastele õpetatakse igasuguseid asju taimede ja looduse kohta. Vist kasvatatakse koos midagi ja uuritakse asju ühises aias.

Lasteaial on ka päris suur õueala. Võrreldes eelmisega lausa mingi 5 korda suurem vist. See on väga suur pluss, sest Maya on see laps, kes võiks õues eladagi kui vaid saaks.
Oh, suvel Eestis peab vist Mayaga telgi püsti panema ja elamagi natuke aega ainult õues!

Nii, siis sisse elamiseks lubavad nad käia kasvõi kümme korda paariks tunniks mängimas. Ilma rahata. Me alustame juba järgmisel esmaspäeval!

Nii tore on niimoodi. Ei pea isegi mingit deposiiti maksma. Kui Mayale näiteks ei meeldigi, siis lihtsalt ootame veel mõnda aega ja siis saame uuesti proovida jne. Pingevabalt.

Lisaks 15 tunnile, mis me saame riigi poolt tasuta, annab see lasteaed omalt poolt veel 5 tundi juurde. Tasuta tunnid hakkavad tööle alles millalgi veebruaris, sest magasime õige taotluse esitamise kuupäeva maha. Õigemini, olime sel ajal vist Eestis alles Mayaga.

Kõik on lihtsalt palju parem kui ma oleksin osanud oodata. Kui keegi küsiks, milline on mu unistuste lasteaed, siis noh, ma ei tea, kas saab enam palju paremaks minna üldse. Jumal tänatud, et me eelmisesse lasteaeda avaldust sisse ei viinud. Sest meil oli see plaan küll eelmine nädal. Sest noh, nii lähedal. See uus ja parem lasteaed on ainult kaks minutit kaugemal.

Aa ja toit! Tehakse kohapeal ja vegantoitu pakutakse küll. Mul on nii vedanud. Kujutan ette, kuidas Eestis mõned vanemad ei julge isegi küsida vegantoidu kohta. Või tähendab, ma mitte ei kujuta ette vaid ma tean selliseid vanemaid. Kurb natuke.

Tasa ja targu. Vähemalt on Eestis vegantoit lasteadades nüüd lubatud. Äkki jõutakse varsti selleni ka, et seda tavalasteaedades ka päriselt pakutakse. Loodame.

Mul on igatahes nii hea meel. Maya sain vaevu sealt tühjast lasteaiast minema veetud, tahtis kohe jääda.

20 tundi nädalas. Ma ei kujuta ette ka, mida ma oma ajaga nüüd peale hakkan. Hea küll, mis ma valetan, eks ma ikka olen unistanud juba, et saan rohkem jooksmas käia ja rohkem oma koogiäriga tegeleda ja äkki isegi mingi osalise kohaga töö otsida, mis klapiks lasteaia aegadega ja võõrkeeli õppida ja kõhutantsu ja joogat. Okei, jah, ilmselgelt ma ikka väga ootan seda oma aega!

Advertisements