Ma mäletan viimast korda kui mulle niisama raha anti. Umbes aasta tagasi. Ostsime Mayaga nurgapoest allahinnatud kirsstomateid ja hummust.


Mu kaart ei toiminud. Proovisin mitu korda uuesti, aga ei midagi. Sularaha polnud üldse kaasas. Higistasin seal ja ütlesin müüjale, et mul tegelt ka on kontol raha! Peale kolmandat ebaõnnestunud maksmist sirutas üks mehekäsi müüja poole ja andis 2 naela.

Ma olin liiga ametis oma kaardiga ja selleks ajaks kui märkasin, mis just toimus, oli mees juba läinud. Ei saanud tänadagi.

Pärast kodus nutsin ja kui Martin küsis, mis mul viga on, siis ütlesin, et üks mees arvas, et ma olen kodutu närukael.

IMG_20180110_145457
300 Rootsi krooni eest vouchereid

Lennujaamas, seal kus rongid olid, tuli üks vanapaar meie juurde ja andis need samad paberilipikud meile. Nad olevat mitu tundi vaadanud kui armsasti Maya mängib ja tahtsid meile head meelt teha. Kas pole armas!

Ühe samasuguse sain 10 minutit hiljem mingi mehe käest, kes kiirustades seletas midagi pooleldi inglise ja pooleldi rootsi keeles, et lend hilines ja tal pole aega.

Niisiis oli meil Mayaga 400 Rootsi krooni vaja poole tunniga ära kulutada. Kes ei tea (ma ei teadnud, just vaatasin), siis see on võrdväärne umbes 40 euroga.

Polnud üldse plaanis rämpsu osta, aga midagi muud veganitele polnud. Ühes kohas oli falafelisalat, aga see nägi nii jube välja, et ei hakanud riskima.

40 euro eest saime lõpuks kaks väikest Froosh smuutit (väga lääged mu arust), 4 väikest pakki pähkleid, 2 väikest pakki krõpse ja 2 tahvlit šokolaadi. Ainuke vegan šokolaad, mida ma olen Marabou poolt näinud. Teised piimaga. Peal kohe “Mjölk choklad” kõigil.

69676e84339ba96f7ffd994f37e1ff0b
Sellised meil siis ootavad proovimist kodus

Oma raha eest (enne kui lipikud saime) ostsin Arlanda lennujaamast ainult kaks värsket mahla. Joe & The Juice oli hästi mõnus koht. Kohvijookide jaoks oli valikus mingi 5 erinevat taimset piima. Nii lahe!

Ostsin kaks erinevat mahla, ühe roosa maasikatega ja teise kollase mangoga. Lasin Mayal maitsta, kumb talle rohkem meeldib. Proovis üht, proovis teist. Ja otsustas, et meeldivad siiski mõlemad ja ma ostku endale uus.

IMG_20180110_141040
Siis kui ma küsisin, kas ma ka saaks proovida natuke

Kas te olite muidu lapsena Kindermuna sõltlased? Ma olin täiega. Kõik lapsed meie peres olid vist. Neid pisikesi kujukesi kogunes meil aastatega igatahes päris suur hunnik. Osad neist olidki selle kuulsa punase kohvri sees, mida Maya igal pool endaga kaasa vedas. Otseloomulikult oli mul see au neid ka maast kokku korjata. Vanad kohvrid on sellised üleannetud, et lapse käes kinni ei lähe ja viskavad sisu hoopis põrandale.

IMG_20180110_144314
Üleval vasakul nurgas paistavad need imelised taimsed piimad kah
Advertisements