Hommik algas sellega, et avasin peale kolme tundi une ootamist taas silmad ja mõtisklesin omaette, kas ma nüüd siis magasin või unustasin und oodates uinumise üldse ära.

 

Ajasin end pool tundi enne äratust üles ja pakkisin viimaseid asju kui magamistoa uksest jooksis üks pisike soe inimene mulle silmi kinni hoides sülle ja palus, et ma natukene veel koos temaga pikutaksin.

Teist korda ärgates oli muidugi tuju hoopis ära pööranud ja sain veel kord kuulda, kuidas me ei peaks mitte kuskile minema ja lihtsalt Panna juures olema. Vähemalt kümme igavikku! Seda võis juba ainuüksi hääletoonist välja lugeda.

IMG_20180110_082046
Head aega, Panna!

Õnneks oli mul kõik muu selleks ajaks juba valmis ja Maya lahendas olukorra täitsa ise. Ta pidi kindlasti igivana pisikese punase kohvri kaasa saama, mille nad Pannaga eilsel aaretejahil leidsid. Tänu sellele oli ta nõus lõpuks minuga Inglismaale tulema. Ikka selleks,  et ainult saaks oma uut kohvrit Martinile näidata.

IMG_1515570680924
Maya, punane kohver ja president

Sealt edasi läks kõik väga hästi. Võtsin seekord käsipagasisse poole vähem asju kui eelmine kord ja nii mugav oli väravatest minna. Metallpudelit ei võetud ka ära, kuigi mingist zero-waste grupist lugesin hiljuti, et olla ära võetud, kuna neid saab kasutada relvana. Vedas siis.

IMG_20180110_091915~01
Mu kolm tundi magamist mänginud nägu ka ikka, kuidas siis muidu saab

Tallinna lennujaam ise on ikka imeline. Nii hubane ja mõnus. Isegi Maya ütles, et talle väga meeldib seal. Astusime hoogsalt Lotte mängumaa poole ja selle kõrval mängis üks mees klaverit. Ma ei kujuta ette ka, mis laul see võis olla, aga tegi mul tuju nii-nii heaks. See on nii ilus kui inimestel on oskusi ja nad pole kadedad neid jagama.

IMG_20180110_100040~01
Lotte multika jooksul said kõik kaasavõetud kurgid, tomatid ja apelsinid otsa
IMG_20180110_103857~01
Siis kui lennujaama tädi on juba väravas laua taga, aga lennukisse ei lase

Head võnked (positive vibes) reisisid meiega Tallinnas Rootsimaale kaasa. Jõudsime Arlandasse, siis kohe esimese “mängunurga” juures tegi üks naine joogat. Mängunurk jutumärkides, sest seal oli ainult üks suurem lõbustuseks mõeldud asjandus. Kuigi sellest tihti piisabki. Seal ma siis istusin maas Maya kõrval ja tegin vargsi joogat selle naise järgi. Tasuta joogatunnist ära ei ütle! Paljud liigutused olid väga tuttavad. Olen ju elu jooksul lausa kaks korda joogas käinud.

IMG_20180110_114625~01
Arlanda terminal 5

Kahjuks tüütas see raketikeskus Maya umbes poole tunniga ära ja otsisime seda teist mängunurka. Jooga jäi natuke pooleli,  aga pea oli juba mõnusalt tühi. Teine “mängunurk” oli siis suur kast rongitee ja rongide ja tegelaste ja värkidega. Mayale väga meeldivad sellised asjad praegu. Võib end terveks tunniks mängu ära unustada.

IMG_20180110_120417~01
Endiselt terminal 5

Ma sain pikutada ja lakke vahtida. Sõna otseses mõttes. Vaatasin, kuidas väljapääsu sildid paigaldatud on ja, millised valgustid laes on ja kuhu kõlarid paigutatud on.  Vaatasin asju, mille vaatamiseks mul tavaliselt kunagi aega pole. Sest kogu aeg ju see tunne peal, et on vaja võimalikult produktiivne olla.

Tihti on vabal hetkel valik kahe võimaluse vahel – lugeda raamatut või blogida. Ja vaadates oma blogimistihedust, siis olen viimasel ajal just kirjutamise kasuks otsustanud. See meeldib mulle. Olen mitmelt poolt saanud sellist tagasisidet, et kirjutaksin ikka nii, kuidas torust tuleb. Mitte siis selles mõttes,  et mingi rõvedalt või rämedalt või mõtlematult vaid just selles mõttes, et alati on tore lugeda, mida ma kirjutan. Isegi kui kirjutan mitte millestki. See on nii tore. Sest mulle meeldibki kirjutada kõigest ja mitte millestki.

Tahan vähemalt ühe postituse veel Eestist teha. Kiita mõnda tegijat ja lihtsalt mõned pildid veel blogisse lisada.  Loodan, et jõuan selleni enne kui kirjutamise tuhin otsa saab. Praegust postitust kirjutan telefonist muide. See mul esimene kord sellist jubedust teha. Seega kui tekst tundub imelik, siis võib-olla ma ei maganud piisavalt, või võib-olla ma lihtsalt ei oska telefonis normaalselt kirjutada.

Praegu istume ikka veel siin rongide juures ja ma vist siis nüüd jätkan oma mitte midagi tegemist ja lakke vahtimist. Esiteks õpin mitte midagi tegema. Teiseks mitte midagi mõtlema. Kolmandaks olengi meditatsiooni guru valmis ja võite mu koolitusele tulla.

IMG_20180110_120943
Vahin lakke edasi nüüd. Järgmine postitus juba Manchesterist
Advertisements