Mayal käisid päkapikud sel aastal ainult kaks korda. Ühe korra Manchesteris novembri lõpus. Peale seda meile tundus, et sai natuke liiga vara alustatud ja hiljem läks juba päris meelest. Teist korda siin Eestis.

Maya ise helistas päkapikule.

See oli umbes nii: “Tsauu, päkapikk! Kas tuled tood mulle kommi? Jaa?! Okeiiii! Kas tuled lennukiga ja siis autoga? Jaa!? Olgu, tule siis! Tsauu!”

Järgmisel hommikul oli kogu lugu Mayal muidugi meelest läinud ja sain kenasti kommid peale hommikuputru koos kirjaga kätte anda. Kuigi lasin vennal ikka õhtu enne pakikese valmis panna, juhuks kui Mayal ikka meeles on. Aga ta läks mitu korda kommipakist mööda ega pannud seda tähelegi.

Aga!

IMG_20171221_142503
Maya jutustab oma vanadest hammastest

Mayal käis haldjas ükspäev. Ma ei ole kindel, kust see kogu värk tuli, aga Maya seletas mulle, et tal on suus mõned väga vanad hambad ja ta kavatseb need padja alla panna ja siis haldjas toob talle raha.

Paar päeva peale seda võttis ta kausist peotäie pähkleid ja ütles, et haldjas toob nende asemele raha hoopis. Noh, mis vahet sel tõesti on, vanad hambad või pähklid, eks. Pähklit saab hadjas vähemalt süüa, mida ta vanade hammastega teha võiks, seda ma ei kujuta ettegi.

Igatahes see pähklihaldjas sai enne magamaminekut pimedas pool tundi voodist maapähkleid ja nende kesti otsida ja ärkas lõpuks ikka pähkel külje all ja pähklipuru juustes. Õnneks polnud Maya pettunud kui ka pähklihaldjas tõi raha asemel kommi. See tundus lihtsalt nii loogiline, et pähklite asemele tuuakse Oravakese komme.

IMG_20180101_143408
Võrdlesime jälgi. Saime kinnitust, et ei, need ei olnud põhjapõdra jäljed

Esimene jaanuar möödus meil töökalt. Lund oli vaid umbes sentimeeter maas, aga egas see tähenda midagi. Lund peab ikka lükkama! Kuna mingit traktorit ei tulnud ega tulnud, otsustas Maya, et võtab selle raske töö enda kanda.

IMG_20180101_144043
Kiisu aitas

Vaatasin natuke, kuidas nad kassiga lund lükkasid ja see andis mulle ühe suurepärase idee. Lasin Mayal hoopis lume minu juurde lükata ja hakkasime koos lumememme ehitama. Kes teab, kas lund enam tulebki enne kui me Mayaga Inglismaale tagasi läheme. Ja lumememme tegemine oli üks neist vähestest asjadest, mida ma tõesti tahtsin Eestis olles teha.

IMG_20180101_151150
ei oska selfiesid teha endiselt
IMG_20180101_152302
Lumememme koerake
IMG_20180101_162354_843
See on lihtsalt nii armas pilt, et las ta olla lõpus uuesti

 

Advertisements