Esiteks oli kõike liiga palju – kooke, närvitsemist, ettevalmistusi. Oleks võinud palju vabamalt võtta ja teha pigem poole vähem ja poole erilisemaid asju.

Ainuke asi, mida polnud palju, oli rahvas. Paar aastat tagasi käisime klientidena veganfestivalil Manchesteris, siis oli järjekord ikka sadu meetreid pikk ja ootasime vähemalt 20 minutit, et üldse sisse saada ning siis ei saanud sees liigutadagi.

Ei tea, kas oli asi selles, et pühapäev oli. Või on neid veganfestivale lihtsalt liiga palju juba ja pole nii popid. Või oli asi selles, et mingi suurem paraad oli samal ajal. Või lihtsalt juhtus nii.

Küsisime teistelt müüjatelt samuti, kuidas neil läks, aga nad rääkisid kõik sama asja. “Tavaliselt Manchesteri laatadelt saame 3 korda rohkem tulu.” või “See oli kõige halvem veganfestival, kus kunagi müünud olen.”

See täitsa lohutas.

Päeva lõpuks olime natuke nördinud küll ausalt öeldes. Maksime kõrge kohatasu ja inimesi kohale ei tulnudki eriti. Üsna kindel oli, et jäime miinusesse.

Noh rahaliselt pole kõige hullem, lihtsalt kogu see töö ja ettevalmistused ja närvipinge polnud seda väärt kuidagi lõpuks.

IMG_20171112_100922
Selline letike meil oligi

Samas positiivsest poolest vaadates, siis sain veel rohkem enesekindlust juurde. Palju kooki ikkagi osteti ära ja isegi kui osad inimesed ei ostnud, siis ütlesid ikka, et väga ilusad on. Ning mitmed ostjad kiitsid hiljem või paar tükki kirjutasid Instagramis ja Facebookis ka, et neile väga meeldis.

Teised müüjad olid eriti vaimustuses ja arvasid, et teeme õiget asja, sest mitte keegi teine ei tee juustukooke. Igasuguseid muid kooke ja eriti tassikooke pakuvad väga-väga paljud ent juustukooke mitte.

Kokku tegime kaasa vist 8 kooki kui mitte 9 + 2 suurt karpi browniesid. Koju tagasi võtsime 2 tervet kooki (mõlemad olid lagunevas seisus, seega sööme neid ise siin kodus ära) ja ühe koogi, mis oli erinevatest tükkidest kokku pandud + 1 karbi jagu brownieruute.

8 koogitükki võtsin täna kaasa ja viisin pooled ühte armsasse kohvikusse, mis on meist 200 meetri kaugusel ja pooled mingisse halal poodi, mis on meist täpselt üle tee.

IMG_20171113_103334_355

Martin luges raha ka ära ja jäime täpselt 20 naela miinusesse. Arvestades nii kohamaksu kui kookide tegemiseks kulunud raha.

Ning eile sain 10£ browniekarbi eest ja täna sain samuti veel mõned koogitükid ära müüdud 10£ eest.

Seega kokkuvõttes jäime ilusalt ja ümmarguselt nulli.

Ent seda ainult rahalises mõttes, sest tegelikult saime hea kogemuse ning teame, kuidas ja mida järgmine kord teisiti teha.

Pealegi nüüd ma tean täpselt, et olen võimeline üheks päevaks tegema üle kümne koogi! Ma varem ei oleks küll arvanud, et suudan.

Üldjoontes oli meil kohapeal kõik vajalik olemas, vahetusraha piisavalt ja üldse kõik oli väga sujuv.

Aga mida teisiti teeks:

*Kindlasti otsiks Mayale hoidja. Pooleks päevaks vähemalt. 4 tundi oli tal lõbus leti taga meisterdada ja oma asju ajada ja vahepeal Martiniga ringi joosta ent peale seda väsis väga ära.

*Ei teeks nii palju (erinevaid) kooke – ja ainult kõige popimaid.

*Mõtleks kookide paigutuse natuke rohkem läbi (osad oleks kõrgemal ja osad madalamal).

*Ei põeks nii palju. Kahel ööl sain vist kokku magada mingi 10 tundi heal juhul. Põdesin ja mõtlesin ja tegin poole ööni kooke.

*Ei läheks nii vara kohale. Pühapäeval olime juba 8 hommikul kohal, et kõik valmis seada. Tegelikult kui festival hakkab 10, siis võib vabalt 9 kohale minna ja kella 10 ajal veel vajalikke toimetusi teha. Esimesed inimesed nagunii käivad kõigepealt terve saali läbi ja alles hiljem hakkavad valima, mida osta. Mõned müüjad tulid üldse tund aega hiljem kohale ja sellest polnud mitte midagi hullu.

IMG_20171112_112124
Leti taga tegid Maya ja Martin muudkui uusi kooke juurde

Mis järgmiseks?

Esiteks võiks ühel festivalil veel ikka kooki müüa. Lihtsalt ei tea, kas nüüd enne jõule veel või pigem uuel aastal. Noh juba sellepärast, et meil nüüd sildid ja lina ja papptaldrikud ja kõik asjad olemas. Muidu oleks nagu raiskamine!

Teiseks küsiti festivalil, kas ma jõuluteemalisi kooke ka teen. Järelikult teen. Mul juba mõte olemas, peab ruttu läbi proovima ja siis saab reklaamima hakata.

Kolmandaks vaatan, mis neist näidistest saab, mis kohvikusse ja poodi viisin.

Aga praegu tahaks küll natuke koogindusest lihtsalt puhata. Kuni reedeni, sest siis läheb üks kook jälle kesklinna poodi.

Advertisements