Kui talvel juba kolmandat korda oli vaja üks ilus ja hea kvaliteediga perepilt kellelegi saata, läks meel päris mõruks. Meil kolmekesi pilte küll, aga enamasti sellised natuke suvalised ja natuke telefoniga tehtud ja tagatipuks natuke vanad kah.

Enda tarbeks head, aga intervjuude või artiklite juurde ei taha eriti neid panna. Rääkimata sellest, et prindiks suurelt välja ja paneks seinale.

Vaatasin natuke kohalikke fotograafe Inglismaal, aga midagi head sealt ei tulnud. Parim võimalik pakett oli selline, et umbes 80£ eest saab tund aega pildistada ja 3 pilti pärast endale. Ja pildid ise olid sellised igavad passipiltide stiilis stuudiopildid. Ei kutsunud eriti.

Õnneks kurtsin õigel ajal õigele inimesele ja Britt soovitas Maris Sitsiga ühendust võtta.

Uudistasin ta kodulehel ringi ja broneerisin juba enne Eestissetulekut sessiooni ära ning täna oligi siis see tähtis päev. Pidi homme olema, aga õnneks märkas Maris, et tänane ilm oli homsest palju sobivam.

Proovisin eile õhtul üksteise järel siis kõiki riideid selga, mis mul ema juures kapisügavustes kopitasid (ehk 2 õhtukleiti ja paar 10 aastat vana nabakat) ja neid ka, mis kohvris kaasas olid. Mitte miski ei sobinud muidugi. Lõpuks valisin 3 erinevat kleiti, et kaasa võtta ja siis midagi veel alguses selga.

Hommikul vaatasin, et päris külm on õues ja panin hoopis oma kõige tavalisemad teksad, särgi ja kampsuni peale. Kaasa võtsin ainult ühe kleidi. Kõige mugavama. Ma arvan, et sai hästi tehtud.

Ma olen küll elus väga vähe fotograafidega kokku puutunud (mõnel koolipildistamisel juhtusin kohal olema), aga paremat kui Maris poleks küll ette kujutanud. Kõik oli kuidagi vaba ja lihtne ja tore.

Üllatav oli see, et Maya pidas tervelt 2 ja pool tundi vastu. Sõi pildistamise ajal pool pakki kõrsikuid ära ja jooksis mitmeid kordi täpselt “õigel” ajal pildi pealt minema ja tegi omajagu krutskeid ikka, aga see tegigi asja põnevamaks. Ja ehtsamaks. Ei ole mingeid sunnitud pilte. Kui ikka ei tahtnud teha, siis läksime lihtsalt edasi.

Oli näha, et tegelikult ta salamisi täitsa nautis seda tähelepanu. Lihtsalt iga on selline, et peab kõigele vastu võitlema ja alati risti vastupidi talitama.

Esimese pildi sain kohe täna kätte. Olen juba praegu nii-nii rahul, et me selle pildistamise ette võtsime.

Ja mul on päris ilusad juuksed. Pole neid ammu lahtiselt kandnud. Ei teadnudki, et nad sellised välja näevad. 😀 Hakka või iga päev lahtiste juustega käima nüüd!

Advertisements