Viimasel ajal suurem osa arutelusid veganite ja mitteveganite vahel lõpeb sellega, et keegi ütleb, et veganid on nagu Jehoova tunnistajad. Esimene kord ajas see mind närvi. Mis mõttes? Miks? Järgmisel korral oli juba “Aa, olgu. Jälle see.” Kolmandat korda sama “argumenti” nähes hakkasin mõtlema, kes need Jehoova tunnistajad on üldse.

Esiteks kontrollisin, kas Jehoova tunnistajad on Ireene listis ka olemas. Polnudki! Veganite võrdlemine Jehoova tunnistajatega on vist mingi uue aja trend.

Tegin Wikipedia lahti ja pean ütlema, et ma ei saanud üldse palju targemaks. Võin seda detailset juttu lugeda, aga kui asjaga muidu üldse kursis pole, siis nagu sealt midagi meelde ei jäägi. Ma olen võhik usu ja usunditega seotud teemadel.

Sain teada, et Jehoova tunnistajaid on maailmas umbes 8 miljonit ja nad ei poolda ei suitsetamist ega vereülekandeid. Pidavat lausa kaart taskus ringi käima, millel kirjas, et ei tohi vereülekannet teha.

Veganlus kumbagi ei välista muide. Tean mitmeid veganeid, kes suitsetavad ja no ühtegi ei tea, kes vajadusel vereülekandest loobuks.

Aga siiski veider solvang. Kas “Sa oled nagu kristlane!” oleks ka solvang? Või “Issand, ta on täpselt nagu budist!”

BtAibtTCQAASrnR
Heatahtlikkus ei maksa sentigi. Puista seda kõikjale.

Tean, et eestlased on suures osas ateistid või uskmatud (ma ise ka). Aga see meeletu ebatolerantsus meie hulgas ajab judinad peale viimasel ajal.

Nagu see vahva uudis mõnda aega tagasi, mis Facebookis ette tuli ja muigama ajas. Tartu Jooksumaratoni võitis jooksja, kes olude sunnil läbis terve raja sokkis. No nii äge ju! Aga siis ikka kommentaariumis kõiksugu halvustamised seoses sellega, et jooksja oli mustanahaline.

Rassism, vähemuste kiusamine ja karusnahad on nii eilne päev. Lähme nüüd Eestis ka ajaga kaasa ja lõpetame selle jama ära.

Meil on Mayaga teile hea viis, kuidas stressi maandada. Ei pea üldse kedagi halvustama ega maha tegema.

Tehke seda, mis teile meeldib teha. Iga päev.

See peab selline tegevus olema, millesse sa nö. kaod ära. Ei mõtle enam millestki vaid lihtsalt oled kohal ja teed oma asja.

IMG_20170518_144531
Maya joonistas täna rohelise puhkuse.
IMG_20170518_182643_683
Ma ladusin pitsa peale mustreid.

Hästi lihtsa pitsaretsepti panen ka siia: 10 minuti pitsa