Mis siis, et täna on esmaspäev. Nädalavahetuse viimane päev on sama hea kui pühapäev.

Meil on pühapäeviti tavaks saanud natuke enda kodulinna avastada. Jalutame teist teed mööda linna või vaatame mõne uue mänguplatsi ja pargi üle. Seekord tegime mõlemat.

IMG_20170501_130310
Tee peal tervitas meid selline kaunitar.

Kusjuures oleme me linnas väga palju hobuseid näinud. Nii tahaks uskuda, et hobuste omanikud neid armastavad ja neist hoolivad, aga kas nad siis hoiaks neid niimoodi ketis keset linna? See valge poni oli 15 minuti jalutuskäigu kaugusel meie linnaosa keskusest. Üsna kurb oli vaadata teda lühikese lõa otsas närviliselt edasi-tagasi tatsamas. On see üldse legaalne? On see lubatud? Kas linnas tohib hobust pidada? 

Siin on kõrvalistes kohtades end sisse seadnud mustlased. Neil on aiaga piiratud alale ehitatud hunnik osmikuid ja osmikutest veidi eemal hoiavad oma hobuseid. Ma pole kedagi kunagi näinud hobusega sõitmas, aga ju vist elamise kaasastassimiseks need mõeldud on. Ehk liiklevad üldse öösiti.


IMG_20161001_120759
Kaunitar number 2 ja taga paistab mustlaste elupaik

Jõudsime mööda võõrast teed ühe suurema mänguplatsini ja tahtsime Maya sinna mürama lasta, aga ta oli kärus hoopis magama jäänud. Ta oskab ikka parima aja valida uinaku tegemiseks. Me siis läksime edasi ja ostsime poest kriiti ja sõime vürtsikat aafrika tänavatoitu. 6 naela eest sai menüüst sellise vegantoidu nagu “natuke kõike”.

IMG_20170501_133828
Ma ei tea, mis see täpselt oli, aga see oli väga hea!

Järgmiseks minu poolpime (ent teatud asju märkama treenitud) silm nägi platsi peal üht tuttavat putkat. Samasugusest putkast kesklinnast ostsime eelmine nädal ka neid samu krõbedaid soolikaid.

IMG_20170501_142131
Nad, häbematud, müüvad ainult mittevegan Nutellat. 😥

Aga mis churrod need ilma šokolaadita on!? Õnneks olid kõik need toiduputkad platsil, mille kõrval oli suur toidupood. Martin päästis päeva ja tõi jooksuga Tesco free from riiulivahest vegan versiooni Nutellast. Läksime lähedal asuvasse parki, kuhu me olime juba tükk aega tahtnud avastama minna ja asusime nosima.

IMG_20170501_151641_734
See šokolaadikreem on nii hea!

Sõime kõik ühe churro ära ja võtsime kriidid välja. Mayale on grafiti viimasel ajal väga huvi pakkuma hakanud. Seda leidub siin hoonete ja aedade peal ikka väga palju. Viimane nädal aega on ta luninud, et tahab ka seina peale joonistada ja majade peale joonistada jne. Leppisime kokku, et joonistame hoopis tee peale.

IMG_20170501_143550
Kritseldasin natuke ja Maya tegi ilusa päikese.

Seal pingi juures ühel hetkel Maya hõiskas suurest rõõmust ja hüüdis: “Emme, tule vaata, siin on rahad!” Alguses mõtlesin, mis raha, mis asja, ei näinud midagi. Siis vaatasin lähemalt ja tõesti kaks 2-pennilist münti oli rohu sees maas. No öelge veel, et raha ei tee õnnelikuks! Maya säras küll nagu oleks miljoni võitnud ja pistis sendid endale kohe sügavale taskusse kivide ja muu varanduse kõrvale kõlisema.

Leidsime samast pargist veel ühe hiiglasuure liumäe. Selle kõrvale sobis minu meelest ainult üks hiiglasuur kritseldus. Nägime inimesi kõrgemal tee peal seismas ja lugemas ka. Äkki vaatavadki seda filmi, mine tea.

IMG_20170501_145146
Loomade ärakasutamiseks ei ole ühtegi vabandust. Vaata filmi “Earthlings”.

Jalutasime edasi ja otsisime veel midagi toredat teha Mayale. Tee peal hüüdis mitu korda “Jääge kohe seisma!”, kohendas enda jopet, pistis käe tasku ja katsus, kas sendid on ikka alles. Võttis need välja, vaatas neid natuke ja pani tagasi taskusse.

IMG_20170501_150140
Minu meelest ta näeb natuke välja nagu need kollased imelikud elukad – minionid.

Tagasiteel koju tegime Mayale nalja, et tema peab seekord taksojuhile raha maksma. Selle peale ei öelnud ta midagi. Istus vaikselt, käsi taskus ja hoidis oma sente käes. Poole sõidu peal ütles kurjalt läbi hammaste: “Mina ei taha raha anda. Mina ei anna mingit raha!”

IMG_20170501_143859
Tavaliselt endast pilte eriti ei pane, aga täna olid ripsmed värvitud ja mu kritseldus ka ju täitsa tore teine.